כוחות הביטחון ממשיכים במאמצים לאתר את המחבלים האחראים לפיגוע הקטלני היום (ראשון) סמוך לאריאל: כוחות רבים של צה"ל ורשויות ביטחוניות נוספות מרוכזים בכפרים בורקין ואדיק ומבצעים בהם סריקות נרחבות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מתחקיר ראשוני של הפיגוע עולה שאכן מדובר בשני מחבלים שביצעו יחד את הפיגוע בשתי זירות: בזירה הראשונה דקרו למוות את חייל צה"ל, סמ"ר גל קיידאן, וחטפו את נשקו. לאחר מכן המשיכו ברכב שגנבו מהזירה, ובירי חולף ירו לעבר עוברי אורח נוספים. משם המשיכו לכפר בורקין, שם נטשו את הרכב וברחו רגלית.

נאבק עם המחבל, סמ
סמ"ר גל קיידאן ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

מתחקיר ראשוני עולה שחיילים ירו לעבר המחבלים והצליחו לפצוע אחד מהם - בניגוד לאמירות של חברי כנסת ושרים לפיהן החיילים לא פתחו באשד לעבר המחבלים. בזירה אף מצאו עדויות לירי של החיילים, ועדויות לכך שהמחבל נפצע בכתף מהירי. חייל אחד אף ניסה לרדוף אחר הרכב ובו המחבלים, אולם לא הצליח לתפוס אותם.

"נמשיך ונרדוף את המחבלים ביום ובלילה ונגיע אליהם בכל מקום שיסתתרו", אמר האלוף נדב פדן, מפקד פיקוד מרכז, סמוך לזירת הפיגוע. גם הרמטכ"ל הגיע למקום וקיבל תדרוך על נסיבות האירוע. 

הרב אחיעד אטינגר ז
האב אחיעד אטינגר. נפצע קשה | צילום: נדב גולדשטיין/TPS, חדשות

במערכת הביטחון שמים בעדיפות ראשונה את תפיסת המחבלים, בעיקר מחשש שהחוליה החמושה תצליח להוציא לפועל פיגוע נוסף. משכך, כוחות הביטחון הטילו סגר על הכפרים, עוברים רכב רכב ונכנסים לתוך הבתים במטרה למצוא את שני המחבלים הנמלטים.

בפיגוע נפצע גם הרב אחיעד אטינגר בן ה-47 מהיישוב עלי, שמצבו מוגדר כעת אנוש. אטינגר, אב ל-12 ילדים, פונה עם פגיעת ראש לבית החולים בלינסון שבפתח תקווה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו