פיגוע משולב בשומרון: צעיר ישראלי נהרג ושניים נוספים נפצעו באורח קשה מאוד בפיגוע דקירה וירי שהתרחש הבוקר (ראשון) בצומת אריאל. מחבלים הגיעו לצומת המרכזית, דקרו חייל ישראלי, חטפו את נשקו, ירו באדם נוסף ולאחר מכן גנבו את רכבו ונמלטו. הם המשיכו בנסיעה לעבר צומת גיתי-אבישר הסמוך, ושם ירו באדם נוסף שנפצע באורח קשה. כוחות גדולים מנהלים מצוד אחר המחבלים שמתמקד כעת בכפר הפלסטיני הסמוך ברוקין.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

צוותי מד"א שהוזעקו לזירה העניקו טיפול רפואי לשני פצועי ירי, גבר כבן 35 וצעיר כבן 20, ולאחר מכן פינו אותם לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, כשאחד מהם במצב אנוש וסובל מפגיעת ראש והשני במצב קשה מאוד עם פגיעה בבטן. החובשים של "הצלה ללא גבולות", היו הראשונים שהגיעו לזירה להעניק טיפול לפצועים.

דובר צה"ל אישר שעה קלה לאחר התקרית כי אחד הפצועים בתקרית הוא חייל צה"ל וכי המחבל גנב את נשקו האישי בטרם המשיך את הפיגוע.

כאן התרחש הפיגוע (צילום: אתר מפה, החדשות)
כאן התרחש הפיגוע | צילום: אתר מפה, החדשות

כוחות גדולים של צה"ל מנהלים מרדף אחר הרכב ובו המחבלים, שנמלטו כשהם חמושים בנשקו של אחד הישראלים. לפי דיווחים לא מאומתים, הרכב שבעזרתו נמלטו אותר נטוש, וכרגע מתנהל מרדף רגלי אחריהם באזור הכפר הפלסטיני בורוקין. הפלסטינים מדווחים על פעילות רחבת היקף של צה"ל בכפר, שלפי חלק מהם כוללת חילופי אש.

"כשחלפתי בצומת אריאל עם רכב לימוד הנהיגה עליו אני עובד הבחנתי בהמולה - ראיתי חיילים רצים ושמעתי קולות ירי", סיפר חננאל הס, חובש רפואת חירום במד"א. "הבנתי שמתרחש משהו והזעקתי כוחות גדולים של מד"א למקום. כשפסקו היריות יצאתי מהרכב ראיתי צעיר כבן 20 שוכב מחוסר הכרה עם פציעות מירי בפלג גופו העליון. ביצענו בדיקות רפואיות ומצבו היה אנוש".

"זה אירוע קשה מאוד", אמר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. "אני לא יודע עדיין את הפרטים המדויקים. בשילוב המועצה וכוחות הביטחון אנחנו סוגרים את השערים של אזור התעשייה ברקן. אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל, גם תושבי השומרון כחלק מתושבי ישראל".

פלסטיני החשוד בפיגוע (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

ראש עיריית אריאל  אלי שבירו אמר שהגיע לזירה אמר: "אני נמצא כאן בצומת והמראות מאוד קשים, מחבלים שהגיעו לכאן חטפו נשק וירו. כל כוחות הביטחון נמצאים כאן בכיכר, אנחנו סומכים ומחזקים את ידיהם של כוחות הביטחון, ואנחנו יודעים שהם עושים את כל מה שצריך כדי שלא יהיו עוד אירועים כאלו בעתיד".

הרוג ושני פצועים קשה בפיגוע (צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות)
הרוג ושני פצועים קשה בפיגוע | צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות

"אני וחברה ישבנו פה בתחנה ושמענו יריות וראינו אדם נופל", סיפרה נועה, עדת ראייה שהייתה בתחנה בצומת בזמן הפיגוע. "הם ירו מתוך הרכב, אנחנו לא הבנו מה קורה בהתחלה, ואז אמרו לנו להיכנס לתוך הבטונדה. זה היה מפחיד לא ציפיתי שזה יהיה וראיתי פה את החיילים".

בהכנת הכתבה השתתפו: רוני דניאל, ניר דבורי, משה נוסבאום, עופר חדד, אוהד חמו וירון שניידר