סמ
גל קיידאן "זל וזירת הרצח | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

דובר צה"ל התיר לפרסם שמו של ההרוג בפיגוע בצומת אריאל: סמל-ראשון גל קיידאן - הוא לוחם צה"ל שנרצח בפיגוע היום (ראשון) בצומת אריאל. הוא הועלה לדרגת סמ"ר והלווייתו תיערך מחר בשעה 11:00 בבית העלמין בבאר שבע: הוא הותיר אחריו שני אחים והורים. לוחם נוסף נפצע באורח קשה כתוצאה מירי המחבל בצומת גיתי אבישר ופונה לקבלת טיפול רפואי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

גל קיידאן ז"ל שירת כלוחם בגדוד תותחנים 334 בחטיבת "האש": הוא הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון אחרי מותו. קיידאן ז"ל הוא בן שלישי לזוג הורים שעלו מברית המועצות לישראל בשנות ה-70'. דודו סיפר שגל היה תלמיד ומוזיקאי מחונן, והוסיף: "זו אבדה גדולה למשפחה ולחברים".

סמ
גל קיידאן "זל וזירת הרצח | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלח למשפחת החייל שנרצח את תנחומיו ובחשבון הפייסבוק שלו כתב: "בשם כל עם ישראל אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו של סמל ראשון גל קיידאן, לוחם בגדוד תותחנים 334 בחטיבת "האש", בן 19 מבאר שבע, שנפל היום בפיגוע הדקירה בצומת אריאל. יהי זכרו ברוך".

"הוא היה ילד מקסים", סיפרה שכנתו, חנה. "כשהיה בן חמש, עשיתי עליו בייביסיטר. הוא היה ילד חכם, שאהב מאוד מוזיקה וטיפל בארבעה כלבים. זה קשה ולא נתפס. אביו היה מהנדס ואמו מרצה, משפחה משכילה ואיכותית".

החייל שנפצע קשה, נורה בבטנו פונה לבית החולים שם עבר ניתוח והועבר לאשפוז במחלקה לטיפול נמרץ. מצבו מוגדר קשה אך יציב. מהחקירה עולה כי האזרח שנפצע קשה בפיגוע, גם נורה בבטנו ומצבו מוסיף להיות קשה. מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל משתתף בצער משפחת ההרוג וימשיך ללוות אותה".

שליח טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, גינה בחריפות את הפיגוע. "אנו מגנים את המתקפה האכזרית היום בידי מחבלים פלסטינים, שרצחו לפחות ישראלי אחד ופצעו אחרים ליד אריאל", צייץ בטוויטר. "באופן דוחה – אבל לא מפתיע – חמאס והג'יהאד האסלמי מברכים על המתקפה, ואין ספק שהרשות הפלסטינית תתגמל את המחבלים. אני מתפלל עבור משפחות הקורבנות ולהחלמתם המהירה של הפצועים".

הפיגוע הרצחני הבוקר בצומת אריאל החל כשמחבל או מספר מחבלים הגיעו לצומת המרכזית, דקרו חייל ישראלי, גנבו את נשקו, ירו לעבר אדם נוסף וגנבו את רכבו. לאחר מכן המשיכו בנסיעה לעבר צומת גיתי-אבישר הסמוך, ירו שם לעבר אדם נוסף ופצעו אותו באורח קשה-בינוני.

נאבק עם המחבל, סמ
ההרוג בפיגוע הרצחני, הבוקר באריאל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

מוקדם יותר הותר לפרסום כי האזרח הישראלי שנפגע באורח אנוש בפיגוע הוא הרב אחיעד אטינגר בן ה-47 מהיישוב עלי. אטינגר, אב ל-12 ילדים, פונה עם פגיעת ראש לבית החולים בלינסון שבפתח תקווה.

השיחה הראשונה בה הזעיק חובש מד"א את כוחות ההצלה מטילה מעט אור על איך נראו השניות הראשונות לאחר הפיגוע. "אני שומע ירי, אני רואה חיילים שרצים...יש עדיין ירי", נשמע החובש בשיחה עם מד"א. "המחבל ברח".

חננאל הס הוא חובש במד"א שהיה בזירת הפיגוע במקרה ומיד כשהבין מה מתרחש - התקשר להזעיק את כוחות ההצלה. "זה חננאל יש בצומת אריאל פיגוע, יש ירי פה בצומת", אמר. "אני עומד ליד, אני לא רואה בדיוק מה התרחש, כי אני לא ממש קרוב לזירה, אבל אני שומע ירי".

בשלב הזה במוקד מד"א רצו לוודא שחננאל עצמו לא העמיד עצמו בסכנה ושאלו אותו אם הוא נמצא במקום בטוח. חננאל לא איבד את עשתונותיו ודיווח על המצב בזירה. "כן כן, אני בסדר. אני אנסה להתקרב. שוכב על הרצפה פצוע אנוש, איפה המחבל? המחבל ברח".

בשעות האלו כוחות רבים של צה"ל, וביניהם יחידות מיוחדות כמו שלדג ודובדבן, מנהלים מצוד נרחב אחר השניים החשודים שביצעו את הפיגוע הקשה. בין היתר על פי דיווחים פלסטיניים, נשמעו קולות ירי וחילופי אש בין כוחות צה"ל למקומיים בכפר בורוקין הסמוך לזירת הפיגוע.

בהכנת הידיעה השתתף עמית ולדמן.