הפיגוע הקטלני בשומרון - המרדף נמשך: הערב (ראשון) פורסם במהדורה המרכזית תיעוד מרגעי הפיגוע. בתיעוד, שצולם מאחת ממצלמות האבטחה הרבות בצומת אריאל, נראה אחד המחבלים נמלט לאחר שדקר חייל למות וחטף את נשקו. במקביל, נמשך המצוד אחר שני המחבלים: כמה מקרובי משפחתם נעצרו הערב והחקירה נמשכת - מתוך מאמץ להבין אם היו שותפים נוספים למעשיהם של המחבלים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

מתחקיר הפיגוע שהוצג גם לרמטכ"ל אביב כוכבי בזירה עולה כי הלוחמים הגיבו כאשר ראו את המחבל דוקר את חברם ויורה בו. הלוחמים הצליחו לפצוע אותו בכתפו: מצבו לא ידוע, ובמערכת הביטחון סבורים שזה מקשה עליו להימלט.

כוחות רבים שותפים למאמץ העיקרי לסגור על הכפר ולשים עליו את היד מהר ככל האפשר, מתוך הערכה שמסוכנותם גבוהה - גם בשל העובדה שהם חמושים בנשק צבאי. שב"כ מספק מטריה מודיעינית למצוד לצד מאמץ מהקרקע.

סמ"ר  גל קיידאן (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
סמ"ר גל קיידאן | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בפיגוע הרצחני הבוקר בצומת אריאל, נהרג סמל-ראשון גל קיידאן, לוחם בן 19 מבאר שבע ששירת בתותחנים, ושניים נוספים נפצעו באורח קשה ואנוש. התקרית החלה כשמחבל או מספר מחבלים הגיעו לצומת המרכזית, דקרו חייל ישראלי, גנבו את נשקו, ירו לעבר אדם נוסף וגנבו את רכבו. לאחר מכן המשיכו בנסיעה לעבר צומת גיתי-אבישר הסמוך, ירו שם לעבר אדם נוסף ופצעו אותו באורח קשה-בינוני.

הרב אחיעד אטינגר ז"ל (צילום: נדב גולדשטיין/TPS, חדשות)
אחיעד אטינגר, נפצע קשה בפיגוע באריאל | צילום: נדב גולדשטיין/TPS, חדשות

מוקדם יותר הותר לפרסום כי האזרח הישראלי שנפגע באורח אנוש בפיגוע הוא הרב אחיעד אטינגר בן ה-47 מהיישוב עלי. אטינגר, אב ל-12 ילדים, פונה עם פגיעת ראש לבית החולים בלינסון שבפתח תקווה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו