כוחות הביטחון שממשיכים במצוד אחרי המחבלים שביצעו את הפיגוע המשולב אתמול בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר, עצרו היום (שני) שני חשודים בסיוע למחבלים - כך מדווחים כלי תקשורת פלסטיניים. כוחות גדולים של צה"ל ממשיכים לפעול בכפרים שבאזור ובהם סלפית וא-דיק: מספר קרובי משפחה של אחד המחבלים נעצרו במהלך הלילה, בהם אביו ואחיו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ראש הממשלה נתניהו סייר בצומת אריאל, כיממה לאחר הפיגוע, ואמר: "צה"ל, השב"כ וכוחות הביטחון במרדף צמוד אחר המפגע. הבוקר נתתי הנחיות להתחיל בהריסת ביתו. הטרוריסטים הללו לא יעקרו אותנו מכאן. ההפך הגמור יקרה". נתניהו הבטיח שישראל תתפוס את המרצחים והוסיף: מחר נתחיל בבניית שכונה חדשה באריאל.

"אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחות של סמל ראשון גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר שמת מפצעיו הבוקר, אב ל-12", אמר נתניהו בזירת הפיגוע. "אלה שני אנשים ששמעתי עליהם שהיו אנשים מופלאים. לבנו איתם, לב העם כולו עם המשפחות". על המצוד אמר נתניהו: "אנחנו יודעים את זהות המפגע. צה"ל, השב"כ וכוחות הביטחון במרדף צמוד אחריו. אנחנו יודעים גם היכן הוא גר, איתרנו את משפחתו. אני נתתי הבוקר הנחיות להתחיל בהריסת ביתו, וההכנות כבר החלו".

עוד התייחס ראש הממשלה להשלכות הפיגוע ואמר: "הטרוריסטים הללו לא יעקרו אותנו מכאן, ההפך הגמור יקרה. מחר, כפי שאמר לי ראש עיריית אריאל, אנחנו מתחילים בבניית כ-840 יחידות דיור בשכונה חדשה, שכונה שאני אישרתי לפני כשנתיים. התשובה שלנו פשוטה - ככל שיענוהו, כן ירבה וכן יפרוץ". בתשובה לשאלת כתבים על התפקוד בזירה, אמר: "אנחנו מפיקים את כל הלקחים, ואינני רוצה להיכנס לתחקיר המבצעי ששמעתי עכשיו. יש כאן טרגדיה גדולה מאוד למשפחות. אני גם רוצה לשלוח מכאן איחולי החלמה לפצוע".

"אנחנו יודעים שאנחנו במאבק מתמיד, זה דורש כמובן היערכות בשטח כפי שיש כאן, אבל בסופו של דבר אנחנו מנצחים את המרצחים", הדגיש. "אנחנו נתפוס אותם - ידי כוחות הביטחון משיגות את כל המרצחים הללו. אני רוצה שתסתכלו על כל המקרים. יש תמיד פעולות שאנחנו עושים נגד המשפחות והחמולות של המרצחים הללו. כך עשינו גם אתמול וכך נמשיך לעשות. אני מציין דבר אחד - הם לא יעקרו אותנו מכאן - העוצמה שלנו כבירה. אנחנו נשיג אותם, כפי שהשגנו את כל המפגעים האחרונים. אנחנו נהרוס את בתיהם, נתתי כבר הנחיות הבוקר לעשות זאת, ואנחנו נמשיך לבנות כפי שאנחנו נעשה מחר בבוקר בשכונה גדולה מאוד באריאל, שכונה חדשה".

הנרצחים בפיגוע ליד אריאל (צילום: חדשות)
הנרצחים בזירת הפיגוע | צילום: חדשות

המחבל כתב: "סלק ממני את הרוע"

על פי יומן האירועים של הצלה ללא גבולות יו"ש, מתחילת השנה בלבד בוצעו שבעה פיגועי דקירה, שבהם נהרגו שלושה בני אדם - אורי אנסבכר ז"ל ביער בירושלים, החייל גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר שנרצחו בפיגוע דקירה משולב. לפי נתוני הארגון, סוכלו 18 פיגועי דקירה, נעצרו 25 מחבלים (מתוכן 3 נשים) ושני מחבלים ומחבלת חוסלו.

אחד המחבלים שחשודים במעורבות בפיגוע הרצחני הוא עמר אבו-לילא, צעיר פלסטיני בן 18 מהכפר א-זוויאה בצפון השומרון הסמוך לקלקיליה. במהלך הלילה ערכו כוחות הביטחון חיפוש בביתו של אבו-לילא, מיפו את הבית לקראת הריסה - ועצרו את אביו ואחיו. בני משפחתו של המחבל חשודים שסייעו לו או לפחות ידעו על כוונותיו ולא מנעו ממנו לבצע את הפיגוע.

המחבל מהפיגוע סמוך לאריאל (צילום: פייסבוק, חדשות)
עמר אבו-לילא, אחד החשודים | צילום: פייסבוק, חדשות

ההערכות הן שהמחבל, שככל הנראה נפצע מירי הלוחמים בצומת אריאל, פעל לבדו מבלי תשתית טרור ואינו משתייך לארגון טרור, למרות הודעות התמיכה השונות שפורסמו אתמול. לחדשות נודע כי שלשום, יום בלבד לפני שיצא לבצע את הפיגוע, הוא רב עם משפחתו ריב קשה ביותר. עם זאת, עדיין לא ברור אם הדבר השפיע עליו ובגללו הוא החליט לבצע את הפיגוע.

זירת הפיגוע (צילום: מד"א, חדשות)
זירת הפיגוע, אתמול | צילום: מד"א, חדשות

את הפוסט האחרון שלו פרסם המחבל בשבוע שעבר בחשבון הפייסבוק שלו עם תמונות של מחבלים שביצעו פיגוע בשער שכם בירושלים לפני 3 שנים: "אלוהים, שמור עליי מעיניים שאורבות לחיי, סלק ממני את הרוע שבהם והרחק ממני את מי שמעוניין לפגוע בי". לאבו-לילא אין רקע קודם והוא לא נעצר מעולם על ידי צה"ל.‎

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו