תקיפה בעזה (צילום: רויטרס, חדשות)
תקיפה בעזה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

לקראת התחממות נוספת בדרום? שעתיים לאחר שרקטה התפוצצה הלילה (בין שבת לראשון) בשטח פתוח בעוטף עזה דובר צה"ל הודיע: מטוסי קרב תקפו שתי תשתיות תת-קרקעיות של חמאס בצפון הרצועה. בכלי תקשורת בעזה דיווחו כי צה"ל תקף החל משעה 23:15 מספר יעדים בצפון הרצועה. זאת, שעתיים לאחר שהופעלה אזעקת צבע אדום במועצות האזוריות שדות נגב ושער הנגב. נפילה אחת זוהתה מחוץ ליישוב בשדות נגב, אין נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות הירי התושבים התבקשו להיכנס למרחבים מוגנים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, הגיב על הנפילה בשטח המועצה ואמר: "לפני שניכנס שוב לתקופה של טרור מזדמן הכולל טיפטופי ירי, בלוני תבערה ועוד מבית היוצר של חמאס, זה הזמן לעצור את הטרור ולהגיב". עידאן הוסיף כי "כפי שהגיב צה"ל בשבוע שעבר, יש להגיב גם הפעם, ובחומרה רבה יותר. הגיע הזמן לפעול נגד ראשי חמאס ולבטל את העברת הכסף הקטארי, שאמור לעבור בשבוע הבא".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב על ירי שתי הרקטות מרצועת עזה לישראל ומתח ביקורת חריפה על הממשלה. "ממשלה שהופכת צבע אדום לשגרה של תושבי הדרום ראויה לכרטיס אדום", כתב בהודעה שפרסם.

עימותים בגדר עזה (צילום: רויטרס, חדשות)
ההפגנות בגדה בשישי האחרון | צילום: רויטרס, חדשות

השיגור בוצע לאחר שאתמול הפגינו כ-130 אלף פלסטינים ליד גדר הגבול. המפגינים הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וגדר המערכת וגרמו לפציעה קלה של לוחם אחד. בנוסף תועדו שלושה ניסיונות חצייה של הגדר. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי.

מפגינה נהרגה ועשרות נפצעו (צילום: צילומים פלסטיניים, חדשות)
מפגינה נהרגה ועשרות נפצעו | צילום: צילומים פלסטיניים, חדשות

משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי בעימותים נהרגה מפגינה אחת ו-14 נפצעו, 3 מהם באורח קשה. כלי טיס של חיל האוויר תקף עמדות של חמאס בתגובה לאירועים האלימים.הסיבות לעלייה באירועים קשורות גם למזג האוויר וגם לאירועים פוליטיים פנימיים הקשורים למאבקים בין פת"ח וחמאס.

במקביל, חמאס הציג היום את התיעוד של פעולת הכוח המיוחד של צה"ל שהסתבכה בלב חאן יונס ובה נהרג סגן אלוף מ' זכרו לברכה וקצין נוסף נפצע קשה. במסיבת עיתונאים חשף הארגון סרטון שבו לטענת הארגון נראים הלוחמים בפעולה כפי שנקלטו במצלמות אבטחה.

בהצהרה לתקשורת, דובר גדודי ההתנגדות "עזאדין אלקסאם" פרס את המידע שארגונו אסף על התקרית לפיו "הכוח הציוני המיוחד" נכנס לרצועה כשהוא מאובזר בציוד מתקדם, ותעודות מזויפות לפיהן הם עובדים של ארגון צדקה. לדבריו, הפרטים שנחשפו הם חלק קטן מהמידע שיש, ושלחמאס שליטה על מכשירים וציוד שהוא "'אוצר של מידע' שיספק לארגון יתרון בקרב המוחות מול האויב.

אייזנקוט בראיון פרידה (צילום: החדשות)
אייזנקוט בראיון פרידה | צילום: החדשות

בריאיון מיוחד לסיום כהונתו, שוחח הרמטכ"ל גדי איזנקוט עם יונית לוי ורוני דניאל, התייחס לטרור התבערה מעזה ולמתיחות בגזרה. "מוכנות למערכה ברצועת עזה היא מוכנות גבוהה מאוד, ובלוני התבערה היו מרכיב אחד, שפעלנו מולן", הסביר איזנקוט. "כשאני מסתכל בפרספקטיבה של שמונה חודשים, מאז שזה התחיל, אין ספק שזה פגע בתחושת הביטחון, אבל באמת, זה לא פגע בביטחון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו