החיפושים אחר המחבל, השבוע (צילום: רויטרס)
החיפושים אחר המחבל, השבוע | צילום: רויטרס

נביחת הרגעה: היום (שישי) חוסל המחבל נשאת מלחם - שביצע את הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב לפני שבוע, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל. במהלך הפשיטה נורו יריות לעבר כלב של הימ"מ - אך הוא לא נפגע באופן חמור וחזר בשלום ליחידתו. לאחר הפשיטה נפוצו שמועות לפיהן כלב של יחידת "עוקץ" הצבאית נהרג, אך היחידה כלל לא פעלה בזירה. גם בין הלוחמים שהלוכים על שניים לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפרטים ראשונים עולה כי חקירתו של אחד התושבים, ששוחח עם המחבל לאחר הפיגוע, הובילה לפעולה וגם למעצרם של חמישה חשודים נוספים. הפעילות המיוחדת שביצעו לוחמי הימ"מ והשב"כ נועדה ללכוד את המחבל חי על מנת לחקור אותו ולהבין מי הפעיל אותו - אך כאשר ירה לעבר הכוחות הוא נורה וחוסל. אין נפגעים נוספים בתקרית, והכוננות בתל אביב הורדה.

במשך השבוע האחרון הכוחות עקבו אחר המיקום האפשרי של מלחם והגיעו לשרידי DNA של המחבל בוואדי ערה. זה היה הרקע להודעתו של מפכ"ל המשטרה על כך שהמחבל לא נמצא בגוש דן. בשלב זה המצוד הלך והתמקד, כאשר היום בבוקר הגיעה האינדיקציה על המבנה בו מלחם שהה - "ידיעת הזהב". 

חיסול המחבל מתל אביב - עדכונים אחרונים:

המחבל מתל אביב אותר וחוסל

המפכ"ל על חיסול המחבל: המשימה טרם הושלמה

משפחות הנרצחים מהפיגוע בתל אביב: "החיסול מקל, אבל לא מנחם"

תיק מלחם: השאלות שנשארו פתוחות

המצוד הסתיים בחיסול. נשאת מלחם (צילום: חדשות)
חוסל לאחר שבוע. מלחם | צילום: חדשות

הכוחות שהגיעו למקום ניסו לתפוס אותו חי וכרזו לו שייצא. לאחר שהוא החל לנסות להימלט ולירות לעבר הכוחות, הוא נורה ונהרג. מפרטים ראשונים עולה כי הנשק באמצעותו ירה לעבר הכוחות היה אותו נשק באמצעותו בוצע הרצח בתל אביב - כלי נשק מסוג "פלקון".

מהמשטרה והשב"כ נמסר במשותף: "אותר ונהרג המפגע שביצע את אירוע הירי לפני שבוע בתל אביב". הכוחות התייחסו לשיתוף הפעולה שהוביל למעצר החיסול: "בפעילות נחושה ומאומצת של כוחות מיוחדים של המשטרה והשב"כ, הודות לריכוז מאמצים מודיעיניים, חקירתיים ומבצעיים מסביב לשעון, אותר המחבל במבנה בערערה. המחבל יצא מן המבנה, תוך שהוא יורה לעבר הכוחות ומיד נורה ונהרג. אין נפגעים לכוחותינו". במהלך הפעילות המשטרתית נעצרו חמישה חשודים, שעל פי החשד היו בקשר עם המחבל וסייעו לו להימלט - וייתכן כי הם חברים בארגון דאע"ש.