"עוד פייק ניוז", נתניהו (צילום: שלמה אשכנזי, חדשות 2)
אלשיך ונתניהו, ארכיון | צילום: שלמה אשכנזי, חדשות 2

הכוננות הורדה, אבל הפרשה לא הסתיימה: היום (שישי) חוסל נשאת מלחם, המחבל שרצח שלושה ישראלים בתל אביב לפני שבוע. המפכ"ל רוני אלשיך, שעודכן בפרטי המבצע שיצא לפועל בסמוך לכניסת השבת, בירך את הכוחות שאיתרו את המחבל וירו בו למוות: "הוא נורה על ידי לוחמי ימ"מ מיומנים בעת שניסה להימלט ולירות לעברם". המפכ"ל הדגיש כי המבצע לא יסתיים עד שחברי החולייה כולה - האנשים שסייעו לו להימלט ואולי גם לבצע את הפיגוע - יעמדו לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היום, בתום מבצע רחב היקף ומאמצים מודיעיניים וחקירתיים, חוסל המחבל נשאת מלחם, אשר גדע את חייהם של אלון בקל, שמעון רוימי ואמין שעבאן ז"ל", נמסר מהמשטרה. "מפכ"ל המשטרה הודה ללוחמים בשטח על העבודה הנחושה, האמיצה והמקצועית ובירך את מפקד הימ"מ שנכנס לאחרונה לתפקידו על תוצאתה המבורכת. כמו כן הודה המפ"״ל לכלל השוטרים בכל מעגלי העשיה והסיוע שהשתתפו במבצע הנרחב במהלך השבוע באזורים שונים בארץ".

חיסול המחבל מתל אביב - עדכונים אחרונים:

המחבל מתל אביב אותר וחוסל

מהכריזה עד לירי: כך חוסל מלחם

משפחות הנרצחים מהפיגוע בתל אביב: "החיסול מקל, אבל לא מנחם"

אלשיך הוסיף והביע מאת תנחומיו למשפחות השכולות ואיחולי החלמה לפצועים: "המשימה טרם הושלמה והמשטרה והשב"כ ימשיכו, בנחישות ובשיטתיות, לחשיפת כל המעורבים ומיצוי הדין עימם". אלשיך התייחס להמשך החקירה, במהלכה נעצרו מספר תושבים וקרובי משפחה של מלחם: "על כל מי שמעורב בפעילות טרור באופן זה או אחר לדעת שיש בידינו את האמצעים, הנחישות ואורך הרוח וידינו תגיע בסופו של דבר לכל אחד ואחד מהמעורבים בטרור".

גופתו של מלחם בתום המצוד
גופתו של מלחם אחרי החיסול | צילום:

המפכ"ל ציין לשבח את תפקוד האזרחים במהלך השבוע המתוח, בו המחבל היה חופשי: "תושבי המדינה היו שותפים במבצע, בכך שגילו כושר עמידות, אחריות, סולידאריות וערבות הדדית, קשב וערנות ושיתפו פעולה עם המשטרה ועם כוחות הבטחון לאורך כל ימי המבצע". במשטרה הדגישו כי חלק מפרטי החקירה עדיין נמצאים תחת צו איסור פרסום.

במערכת הפוליטית בירכו על הפעולה

ראש הממשלה נתניהו שיבח על הפעולה שהסתיימה בהצלחה וללא נפגעים לכוחות הביטחון: "המשטרה, השב"כ וכוחות הימ"מ פעלו ללא לאות, בשיטתיות ובמקצועיות עד לאיתור ונטרול המחבל". שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הוסיף: "חיסולו של המחבל נשאת מלחם מוכיח פעם נוספת, כי מדינת ישראל תרדוף עד חורמה אחר דורשי רעתה בכל מקום, בתוך המדינה, לאורך גבולותיה ואף הרחק מהם - ותניח עליהם את ידה. זו המחויבות שלנו לביטחונם של אזרחי ישראל. אני מברך את כוחות הביטחון - משטרת ישראל, שירות הביטחון הכללי ושאר העוסקים במלאכה".

יו"ר "ישראל ביתנו", ח"כ אביגדור ליברמן, טען כי החיסול אינו סוף פסוק: "העובדה שישנם גורמים נוספים שסייעו למחבל שמה סוף לאמירות המגוחכות על מפגע בודד ומשוגע ומחייבת טיפול שורש בגורמים הקיצוניים בחברה הערבית בישראל". יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר כי "צה"ל, המשטרה וכוחות הביטחון הוכיחו שוב כי מי שיעז לפגוע באזרחים יימצא וייענש במלוא החומרה. אני מברך אותם על הפעולה הנחושה וסומך עליהם שימשיכו להגן על אזרחי ישראל. אין במציאת המחבל נחמה לכאבן הנורא של משפחות בקל רוימי ושעבאן אבל חשוב כי הכוחות ימשיכו לפעול על מנת להשיב את הבטחון לרחובות ישראל ומהר".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "כוחות הביטחון הוכיחו היום פעם נוספת שהם יעשו הכל כדי שאזרחי ישראל יוכלו לישון בשקט. אני מברך את השב"כ והמשטרה על מבצע יוצא דופן, כל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל צריך לדעת שדמו בראשו".