הישג ענק ליוצרי העצומה להדחתה של ח"כ חנין זועבי מהכנסת, לאחר שהשתתפה במשט לעזה והתבטאה באופן חריף במיוחד נגד מדינת ישראל. יוצרי העצומה שמו לעצמם יעד גבוה של מאה אלף חתימות וירטואליות, ונכון לשעת פרסום הכתבה הושגו למעלה מ-98 אלף חתימות.

"היא נבחרה לשרת את כלל הציבור הישראלי, ולא פלגים קיצוניים בו. פעולותיה האחרונות במשט, ופעולותיה לפני זה פוגעות בציבור הישראלי ככלל, ומהוות סכנה לדמוקרטיה הישראלית. כל חבר כנסת אשר חובר לקבוצות אלימות בעלות אופי אנרכיסטי וטרוריסטי ותומך ומגבה את פעולתם כנגד חיילי צה"ל בוגד באמון אזרחי ישראל אותם הוא נשבע לשרת ואשר ממנים את פעולותיו הנפשעות", נכתב בעצומה.

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון הבוקר ב"חוק זועבי" שיזם ח"כ דני דנון (ליכוד). לפי ההצעה, הכנסת תוכל להדיח חבר מכהן, אם יפנו בבקשה שכזו שליש מחברי הכנסת והיא תאושר על ידי 80 ח"כים לפחות.

השר ישי מברר כיצד לשלול אזרחותה של חנין

שר הפנים אלי ישי פנה ביום שישי ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כדי לברר כיצד ניתן לשלול באופן חוקי את אזרחותה של ח"כ חנין זועבי. אם ויינשטיין יאשר זאת, שר הפנים יהיה בעל סמכות לבצע את המהלך בפועל.

ח"כ זועבי הצליחה לעורר את זעמם של רבים מחברי כנסת ישראל ואזרחי המדינה. "אם תשלול הכנסת את חסינותה של זועבי, יש לשלול גם את אזרחותה", אמר השר ישי. "זועבי ניצבה בראש חבורה של טרוריסטים והשתמשה בחסינותה כחליפת הצלה מפני החוק", הוא הוסיף.

עם זאת, קיים ספק גדול שקריאתו של השר ישי תביא בפועל לשלילת אזרחותה של זועבי. הליך שלילת האזרחות הוא הליך חריג, נדיר וקיצוני כשמדובר באזרח פשוט, כל שכן כשמדובר בחברה בכנסת ישראל. ח"כ זועבי מצטיירת בעולם כלוחמת חופש, והליך שלילת אזרחותה עתיד לגרום נזק תדמיתי נוסף לישראל.

זועבי: אם היה לחברי הכנסת בדיון נשק- הם היו יורים עלי

_OBJ

למרות הביקורת המופנת כלפיה, זועבי ממשיכה לתקוף את ישראל בכלי תקשורת בארץ ובעולם ולהתכחש לחלקה בדיון הסוער בכנסת. "רק לו היית נותן לחבורה שהתנפלה עליי בכנסת אתמול נשק - אתה חושב שהייתי יוצאת חיה? לא, אני חושבת שלא", היא מספרת.

בימים האחרונים הפכה זועבי לדמות מבוקשת בכלי התקשורת. הביקוש כל כך גדול שהעוזר צריך להגביל את העיתונאים בזמן. אפילו הוא בקושי מספיק לדבר עם זועבי, כדי לעדכן אותה מי על הקו. לפני שבועיים אף אחד לא ידע מי היא, היום היא מפורסמת בכל העולם - כל זאת הודות לחברי הכנסת מהליכוד, קדימה ו"ישראל ביתנו".

 רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

_OBJהסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות