ח"כ חנין זועבי הפכה לדמות מבוקשת בכלי התקשורת. הביקוש כל כך גדול שהעוזר צריך להגביל את העיתונאים בזמן. אפילו הוא בקושי מספיק לדבר עם זועבי, כדי לעדכן אותה מי על הקו. לפני שבועיים אף אחד לא ידע מי היא, היום היא מפורסמת בכל העולם - הודות לחברי הכנסת מהליכוד, קדימה ו"ישראל ביתנו".

"זו הייתה סצינה אבסורדית של אנשים הזויים ובריונים", היא אומרת היום על המהומה שעוררה אתמול בכנסת. "אם היה גבר עומד על הבמה ואומר בדיוק את מה שאמרתי, הם לא היו מתקיפים אותו כפי שהתקיפו אותי. גם מירי רגב לא הייתה פונה כפי שפנתה אליי ואנסטסיה מיכאלי הגזענית הגבוהה לא הייתה מגיבה ועולה כמו שהיא עלתה לבמה".

ספק אם הזעם נגד זועבי מתבסס על שובניזם בלבד. כנראה שהמחאה נגדה לא נובעת רק מנוכחותה על המשט, אלא יותר בגלל התגובה שבאה לאחר מכן: מסיבת עיתונאים בה הגדירה את פעולת צה"ל "טבח" ו"רצח", ואמרה כי לא ראתה את הפעילים תוקפים חיילים.

"יכול להיות שכל העולם טועה וישראל צודקת?"

יומיים אחרי, עם התמונות המפורשות שפרסם דובר צה"ל, לא נראה כי היא חוזרת בה. "להחזיק באלות זה התכוננות לקרב מול החיילים?!", היא שואלת בתמיהה. "מול 14 ספינות, עם עשרות חיילים והליקופטר - זה התכוננות לקרב?". על הסכינים שנמצאו על הספינה היא שואלת: "אין סכינים בכל אונייה?".

ויש לה גם מה לומר על החיילים שנפצעו: "אתם אומרים שאתם רוצים לתקוף, לחטוף ספינה, לחטוף 600 נוסעים, ומצפים שלא יהיה אף חייל פצוע? זה יותר מדי". נדמה שאנחנו כל כך כועסים עליה בגלל כשלון הפעולה והתגובות בעולם. הדעות שלה דיי מעצבנות, מקוממות, מיעוט קולני - רק שבעולם אנחנו המיעוט והיא הרוב.

"כולם בעולם מאשימים את ישראל, אז תחשבו רגע. האם יכול להיות שרק ישראל צודקת וכל העולם טועה כמו שאומרים בכל העולם? איזו הנחת יסוד זאת?". על חלקה בכנסת יש לה גם מה לומר: "רק לו היית נותן לחבורה שהתנפלה עליי בכנסת אתמול נשק - אתה חושב שהייתי יוצאת חיה? לא, אני חושבת שלא".

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות