ישר אחרי הפיגוע, רגב עושה תעמולה (צילום: גילי יערי ותמר נוברג, פלאש 90, חדשות)
עוררה סערה, רגב וגנץ | צילום: גילי יערי ותמר נוברג, פלאש 90, חדשות

שרת התרבות מירי רגב סיפקה הבוקר (ראשון) התבטאות מעוררת מחלוקת, בתגובה לפיגוע המשולב שהתרחש סמוך לאריאל. בכניסה לישיבת הממשלה ניצלה השרה את ההזדמנות ותקפה את ראשי כחול-לבן גנץ ולפיד. "השמאל שלהם יוביל אותנו לעוד פיגועים מהסוג הזה", אמרה. גנץ, מצדו, הגיב: "מעולם לא קרה ששר בישראל ניצל את מותם של הרוגי פיגועים לתעמולה פוליטית". אשכנזי: "רגב רוקדת על הדם".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בעוד המערכת הפוליטית הביעה תנחומים להרוגי הפיגוע וחיזקה את כוחות הביטחון שמקיימים מרדף אחר המחבלים, מי שסיפקה תגובה פחות ממלכתית לפיגוע היא השרה מירי רגב. בכניסה לישיבת הממשלה אמרה: "זו בדיוק תוצאה של הסתה. ראיתם ביום שישי את הוויכוח שלי עם אחמד טיבי, שלא מוכן לגנות רצח של ילדה במיטתה. זה בדיוק מה שזה אומר: שמעודדים שהידים, שלא רוצים לגנות ולא מוכנים לגנות רצח של חפים מפשע".

רגב הוסיפה ותקפה: "עם האדם הזה גנץ-לפיד רוצים לשבת, עם האדם הזה גנץ-לפיד רוצים להקים גוש חוסם. זה השמאל החלש וזה השמאל שיוביל אותנו להמשך פיגועים מהסוג הזה".

מטעם גנץ וכחול-לבן תקפו בחזרה: "מעולם - בכל תולדות המדינה, לא קרה ששר בישראל ניצל את מותם של הרוגי פיגועים לתעמולה פוליטית עוד לפני לוויות ההרוגים. מתוך כבוד לקורבנות, לא נגיב מעבר לכך".

מספר 4 ברשימת כחול-לבן, גבי אשכנזי, הגיב גם הוא לדבריה של רגב: "שמעתי את הדברים של שרת התרבות, קצינה בכירה לשעבר בצה״ל. האירוע עוד לא נגמר, עוד לא קברנו את מתינו, וכבר היא עוסקת בפוליטיקה זולה ורוקדת על הדם. יש פה גם מדינה. בושה וחרפה". חלאס. נמאס".

זירת הפיגוע ליד אריאל (צילום: פלאש 90, חדשות)
זירת הפיגוע סמוך לאריאל, הבוקר | צילום: פלאש 90, חדשות

זמן קצר לאחר מכן, רגב הגיבה למתקפות מצד כחול-לבן - ולא התנצלה על דבריה מוקדם יותר. "מפלגת לפיד-גנץ - ממה נבהלתם? מזה ששמים לכם את האמת על השולחן? זה לא סוד שגם הפיגועים הבוקר הם תוצאה של הסתה מתמשכת מצד ההנהגה הפלסטינית שנהנית מרוח הגבית של אחמד טיבי ושותפיו", מסרה רגב. "מי שחוגג על הדם של ההרוגים, הוא אותו אחמד טיבי שאיתו אתם רוצים לעשות גוש חוסם. אותו אחמד טיבי שלא רוצה לגנות מחבלים שרוצחים חפים מפשע. אותו אחמד טיבי שממשיך לעודד שאהידים".

רגב הוסיפה: "נבהלתם כי זה חושף את החולשה שלכם ואת התלות שלכם באותו אחמד טיבי".

ח"כ אורן חזן, יו"ר צומת, מסר בתגובה: "מירי, הפעם הגזמת. ‏צריך לא מעט חוצפה, מצד ממשלה שצועקת ימין אך מתנהגת שמאל, להפוך אירוע כואב ומדמם לחלק מקמפיין פוליטי זול של איסוף קולות ולהאשים, בציניות רבה, את בני גנץ בפיגוע. ‏להזכירך מדובר באדם שבניגוד אליכם לא נמצא בשלטון, לא משלם פרוטקשן לחמאס ולא מעביר מיליונים למחבלים.".

נתניהו: מנהלים מצוד אחרי המחבלים, בטוח שנלכוד אותם

ראש הממשלה נתניהו הגיב הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לפיגוע המשולב שהתרחש בשני מוקדים סמוך לאריאל, שבו נרצח צעיר ושני בני אדם נוספים נפצעו באורח אנוש וקשה. "אנחנו בעיצומו של המרדף", אמר. "בטוח שנלכוד אותם ונמצה איתם את הדין".

הנשיא ריבלין התייחס בהודעה רשמית לפיגוע סמוך לאריאל, וחיזק את ידי משפחות הפצועים. "מחזק את ידי כוחות הביטחון המצויים ברגעים אלה ממש במרדף אחר המחבלים", נמסר מבית הנשיא. "מדינת ישראל תגיע לכל המרים ידו על אזרחנו. תרדוף את הטרור ומבצעיו ותשיגם".

דיווחים על 2 הרוגים מאש צה"ל (צילום: פלאש 90, חדשות)
חיילי צה"ל במדרף אחר המחבלים, היום | צילום: פלאש 90, חדשות
מירי רגב (צילום: Alex Kolomoisky, חדשות)
ניצלה הפיגוע לתקוף את גנץ, מירי רגב | צילום: Alex Kolomoisky, חדשות

השר שטייניץ אמר לפני הכניסה לישיבת הממשלה: "הפיגועים הללו הם תולדה של ההסתה האנטישמית ואנטי ישראלית שהילדים הפלסטינים מקבלים מגן ילדים.
אנחנו נמשיך להיאבק בטרור בנחישות עד שנמגר את הטרור".

באיחוד מפלגות הימין הגדירו את הפיגוע כ"רצח שפל ומזעזע" ומסרו בהודעה רשמית: "שוב מדברים על תכנית שלום. שוב הטרור מרים ראש. הפתרון לטרור הרצחני הוא אחד - ריבונות. מדיניות ההכלה והרפיסות מול הרוצחים עולה לנו פעם אחר פעם במחיר דמים כבד של יהודים שנרצחים בארצם". יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', הוסיף בעצמו: "עוד פיגוע נורא ביו"ש, תוצר של התקווה הערבית לנצח אותנו באמצעות הטרור".

הרכב שעל פי החשד שימש את המחבלים (צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות)
המחבל ביצע ירי לרכב, הבוקר | צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות

במפלגת העבודה תקפו: נתניהו לא מביא ביטחון

יושבת ראש מרצ, תמר זנדברג, הגיבה גם היא לפיגוע סמוך לאריאל ואיחלה לפצועים החלמה מהירה. "את מעגל הדמים הזה צריך לעצור וזה לא יבוא מחרחורי המלחמה וההתלהמות שמגיעה מימין", כתבה. "זה יבוא משינוי כיוון".

זירת הפיגוע (צילום: מד"א, חדשות)
זירת הפיגוע סמוך לאריאל, הבוקר | צילום: מד"א, חדשות

מרב מיכאלי ממפלגת העבודה רשמה: "אירוע חמור וקשה מאוד הבוקר באריאל. המציאות הבלתי נסבלת תחת שלטון הימין של פיגוע רודף פיגוע חייבת להסתיים. נתניהו לא מביא בטחון. תנחומים למשפחת ההרוג ואיחולי החלמה לפצועים שנאבקים על חייהם".