כוחות גדולים מאוד של צה"ל, שב"כ ומשטרה פועלים כעת בכפר בורוקין הסמוך לאריאל, שם על פי החשד מסתתרים המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני הבוקר (ראשון). שב"כ וצה"ל הקימו חמ"ל משותף על מנת לשלב כוחות כדי לתפוס את החשודים. מחקירה ראשונית של פרטי האירוע עולה ששני מחבלים ביצעו את הפיגוע שהחיילים שהיו מוצבים במקום ביצעו ירי לעברם - אך לא פגעו בהם.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הצבא הקפיץ לאזור הרבה מאוד כוחות מיוחדים, בין היתר את יחידת שלדג של חיל האוויר ויחידת המתסערבים דובדבן, וכן יחידות סדירות שהוזעקו על מנת לסייע במרדף אחר המחבלים. לפי שעה מספר המחבלים שהשתתפו בפיגוע הרצחני לא ידוע וישנם מספר דיווחים סותרים, לכן הכוחות שהוקפצו לסייע במצוד - גדולים במיוחד.

סריקות אחר המחבלים בכפר הסמוך (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
פעילות צה"ל לאחר הפיגוע | צילום: דובר צה"ל, חדשות
פלסטיני החשוד בפיגוע (צילום: חדשות)
החשוד בביצוע הפיגוע | צילום: חדשות

החשש בצה"ל הוא שהפיגוע הרצחני יהווה השראה עבור אחרים לבצע פיגועים דומים, ולכן מגבירים את האבטחה והשמירה בצירי התנועה ובצמתים המרכזיים. הצבא שומר על איפול בכל הנוגע לפעילות שלו בכפר בורוקין, אך ממספר דיווחים פלסטינים מהאזור, עולה שהתקיימו חילופי אש כחלק מהניסיון לסגור על המחבלים.

זירת הפיגוע (צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות)
כוחות צה"ל גדולים הוזעקו למקום | צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות

בפיגוע הרצחני הבוקר בצומת אריאל נהרג אדם אחד ושניים נוספים נפצעו באורח קשה ואנוש. התקרית החלה כשמחבל או מספר מחבלים הגיעו לצומת המרכזית, דקרו חייל ישראלי, גנבו את נשקו, ירו לעבר אדם נוסף וגנבו את רכבו. לאחר מכן המשיכו בנסיעה לעבר צומת גיתי-אבישר הסמוך, ירו שם לעבר אדם נוסף ופצעו אותו באורח קשה-בינוני.

צוותי מד"א שהוזעקו לזירה העניקו טיפול רפואי לשני פצועי ירי, גבר כבן 35 וצעיר כבן 20, ולאחר מכן פינו אותם לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, כשאחד מהם במצב אנוש וסובל מפגיעת ראש והשני במצב קשה מאוד עם פגיעה בבטן. החובשים של "הצלה ללא גבולות", היו הראשונים שהגיעו לזירה להעניק טיפול לפצועים.