אוהל המחאה של משפחת שליט (צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן)
מאהל משפחת שליט, הבוקר | צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן

אולי אלו הדיווחים בתקשורת, אולי זו התחושה הציבורית שבאמת הכול עומד להסתיים בקרוב ואם לא נפעל עכשיו יהיה מאוחר מדי - אבל אחוזי התמיכה בקרב הציבור בעסקת שליט ממשיכים לעלות.

מסקר שנערך עבור חדשות 2 באינטרנט על ידי מכון המחקר פאנלס, עולה כי 67% מהציבור תומכים בשחרור אסירים עם דם על הידיים תמורת השבתו של גלעד שליט. מדובר בעלייה באחוזי התמיכה בעסקה לעומת תחילת החודש: בסקר הקודם שנערך ב-8 במארס, 58% בלבד הביעו תמיכה בעסקה.

בסקר הנוכחי, 24% הביעו תמיכה דווקא במשפחות השכולות, הצד השני של המשוואה, שמתנגדות לשחרור אסירים עם דם על הידיים תמורת שליט. זו ירידה לעומת הסקר הקודם, אז 26% נקטו בעמדה זו.

סקר עיסקת שליט (צילום: חדשות 2 - פאנלס)
סקר חדשות 2: עסקת שליט | צילום: חדשות 2 - פאנלס

מניתוח ממצאי הסקר עולה עוד, כי ככל שעובר הזמן ואנו מתקרבים להכרעה בנושא, הולכים ופוחתים אלו שלא מחזיקים בדעה בנושא. בסקר של תחילת החודש 16% ענו כי הם "לא יודעים", בעוד 9% בלבד בסקר היום.

יואל שליט: "רואים את התמיכה מדי יום"

"אנחנו באמת מקווים שהתמיכה הרחבה הזאת תעזור ותציל את גלעד", אמר אחיו של החייל החטוף יואל שליט בעקבות סקר חדשות 2. "אנחנו רואים את האחוזים האלה כל יום באוהל. אלפי אנשים מגיעים ואנחנו מחוזקים מהתמיכה הזו".

שליט קרא לציבור הרחב להגיע להפגנה שתתקיים מחר מול ישיבת הממשלה המיוחדת בעניין העסקה. "אנחנו מקווים שכמה יותר אנשים יבואו להפגנה מחר, ברגעים הקריטיים של ההחלטה, וידחפו את השרים לקבל את ההחלטה להציל את גלעד. אני מאוד מקווה שהעסקה תצא לפועל".

גם המחאה נגד העסקה תופסת תאוצה

ח"כ אריה אלדד התבטא היום בחריפות יחסית נגד שחרור מחבלים. "אין מצב שמדינה שפויה תסכים לעקרון של שחרור שבויים בכל מחיר. מי שמסכים לכל מחיר צריך לדעת מה המחיר בישראלים שירצחו על ידי המשוחררים ולבוא ולומר בכל האומץ אני מסכים שירצחו 100 או 1000 ישראלים כתוצאה מהעסקה הזו".

למאהל שהוקם מחדש מול האוהל של משפחת שליט, הגיעו היום עוד ועוד משפחות שכולות שמתנגדות לשחרור אסירים עם דם על הידיים. חביבה ריין, אימו של בניה ריין שנהרג במלחמת לבנון השנייה, אמרה כי בנה התקשר לחברתו באמצע המלחמה ואמר לה ש"אם הוא ייפול בשבי, שלא ישחררו מחבלים עבורו".

הסקר נערך בקרב 500 משיבים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית: 4.5%.

להצטרפות לפאנל המשיבים 

 

גלעד בדרך הביתה? סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: גלעד שליט

דיווח: רמטכ"ל החמאס הוזעק לקהיר

דיווח: משעל נתן אור ירוק לביצוע העסקה

דקל ודיסקין נשארים בקהיר לתוך הלילה

יואל שליט: "זה סבל שאנו לא יכולים לתאר"

"מוסא אבו מרזוק נועד עם אל-ג'עברי בעזה"