עדיין מחכים לבשורות: בקהיר נמשכים גם בשעה זו המגעים הקדחתניים בניסיון להגיע לעסקה לשחרורו של גלעד שליט, בינתיים ללא פריצת דרך. 

שני שליחיו של ראש הממשלה: ראש השב"כ, יובל דיסקין, והשליח המיוחד, עופר דקל, האריכו את שהותם בקהיר כדי לנסות ולהגיע להסכמות עוד הלילה. בשל התארכות המגעים בוטלה ישיבת הממשלה המיוחדת שתוכננה לבוקר, בה היו אמורות להיות מוצגות ההבנות שהושגו במצרים, והיא צפויה להתקיים רק ביום שלישי.

למרות ההערכות הפסימיות של גורמים מדיניים לפיהם הסיכוי להגיע להבנות הוא קטן, אומר גורם בכיר כי יש להתאזר בסבלנות. "זהו הזמן שבו הכל מתכנס לשאלה אם יש עסקה או שחמאס החליט לפוצץ את הכל", גורס הגורם המדיני הבכיר.

חמאס מצנן את ההתלהבות

הפערים בין ישראל לחמאס עומדים, כך להערכת מקורבים למו"מ, על כמה עשרות אסירים בלבד. ישראל כבר הסכימה לשחרור 450 אסירים, כפי שדורש חמאס, אולם טרם הסכימה על שמות האסירים שישוחררו.

למרות הדיווח המפתיע על זימונו של ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, לקהיר, המשיכו הערב בחמאס לצנן את ההתלהבות. "אין שום התקדמות במו"מ", אמר דובר הזרוע הצבאית של הארגון, אבו עוביידה. לדברי אבו עוביידה, ארגונו טרם קיבל מישראל  "שום הסכמה רשמית לגבי רשימת האסירים" שחמאס דורש בתמורה לשחרור שליט.

הווידאופדיה: גלעד שליט

יואל שליט: שעות גורליות לגלעד

בלעדי: חוטפיו של גלעד פונים למשפחת שליט