ניסים לוק, אביה של שני לוק שהתבשר שבתו שנחטפה לעזה נרצחה, סיפר היום (שני) על הרגשות המעורבים עם היוודע דבר מותה כעבור למעלה משלושה שבועות של חוסר ודאות. "היא נהרגה במקום והיא לא סבלה, נהנתה עד הרגע האחרון", אמר. לוק גם סיפר מדוע סברו שהיא עוד בחיים - ועל האכזבה מההנהגה: "משרדי הממשלה כשלו כולם".

שני לוק
שני לוק ז"ל. "נהרגה במקום ולא סבלה"

הקנצלר הגרמני אמר על מותה של לוק: "החדשות על מותה של שני לוק הן נוראיות. מראה את הברבריות של חמאס, יש לראות בחמאס אחראיים למעשים האלו. למרות שגופתה של שני לא הוחזרה לישראל, מבלי להיכנס לפרטים אישר ניסים שהוא ומשפחתו קיבלו אישור ודאי לכך ששני אינה בין החיים - "יש זיהוי ודאי מבחינת DNA של 100%".

ניסים סיפר על הידוע לו בנוגע לרגעיה האחרונים של בתו במסיבת הטבע סמוך לרעים: "עד 6:45 בערך שני עוד רקדה, צהלה והשתוללה במסיבה והייתה מוקפת בכל החברים הכי טובים שלה, והיה להם כיף כל הלילה. אז התקשרנו אליה ואמרנו 'שני, מה קורה איתך, יש טילים באוויר' והיא הסכימה ואמרה שהיא מתחילה להתקפל לכיוון תל אביב".

הטבח במסיבת הטבע ברעים - סיקור N12

"הם כנראה ארגנו את האוהלים והעמיסו את הרכב שלה, וכבר התחילו לנסוע - ואז המחבלים ירו בשני, וירו גם בבחור מקסים בשם קשת שישב מאחור", תיאר ניסים. "היא נהרגה במקום ולא רק שהיא לא סבלה - עשר דקות קודם היא עוד נהנתה".

ניסים לוק, אביה של שני לוק ז"ל שנרצחה במסיבה ברעים (צילום: n12)
ניסים לוק, אביה של שני לוק ז"ל שנרצחה במסיבה ברעים | צילום: n12

ניסים סיפר כי באותה שבת נוראית ב-7 באוקטובר נחשף לתיעוד של בתו שהייתה "זרוקה מאחורה באיזשהו רכב מסחרי ונראית מחוסרת הכרה, וכולם סביבה רועמים 'אללה אכבר'". בהמשך קיבל פיסות מידע שנתנו לו תקווה וגרמו לו להאמין כי בתו עוד בחיים. 

"איזשהו סייר או איש שלום אמר ששני נמצאת בבית החולים בעזה, וגם תיאר קעקוע שהיה לה ברגל, מאוד קטן ויפה", שיתף ניסים. "אחר כך קיבלנו ציטוט או 'יירוט' של וואטסאפים בין אחים ואחיות באיזשהו בית חולים של החמאס בעזה, ואחר כך גם קיבלנו סרטון שרואים איזושהי בחורה שעוברת מרכב לרכב ונראית מטופלת".

לדברי ניסים, הוא אומנם חש עצב - אבל הוא מהול בשמחה מסוימת משום שהוא יודע איפה בתו שני ויודע שהיא לא בין החיים. "אתמול הייתי באזור עזה וראיתי את כמות הפצצות שאנחנו מורידים שם, ואמרתי לעצמי שלא הייתי רוצה שהיא תהיה שם עם הרעש והאבק", אמר ניסים. "אני שמח שאני יודע שהיא נפטרה, שיש לה מקום ושהיא לא סבלה".

עוד הוסיף ניסים שהמשטרה והצבא עשו מבחינתו עבודה מצוינת בשלושת השבועות שבהם לא ידע מה עלה בגורל בתו, וזאת לעומת משרדי הממשלה. "הם זלזלו בכולם, הם לא עובדים, הם לא עונים הם לא תקינים", טען ניסים. "כרגע זה הזמן שעם ישראל יעודד אחת את השני ויחזק. אנחנו חייבים לצאת ביחד כולם מהמצב הנורא הזה, ואנחנו צריכים להסתכל על העתיד".