אימה של שני לוק, אזרחית גרמניה, טוענת כי בתה נחטפה בידי מחבלי חמאס. בסרטון חדש היא התבטאה היום (שלישי) וקראה לעזרה מממשלת גרמניה. "אנחנו מבקשים - לא, אנחנו דורשים - מממשלת גרמניה לפעול במהירות", אמרה אימה של בת ה-22 בהודעת וידאו שהופצה באינטרנט. "זו באמת הקריאה הנואשת שלי לגרמניה לעזור לי להחזיר את שני שלי הביתה בריאה״.

לדברי האם, הצעירה עדיין בחיים וסובלת מפגיעת ראש קשה. ״היא במצב אנוש״, אמרה בהודעת הסרטון. ״לא צריך להתווכח על שאלות של סמכות שיפוט. עלינו לפעול במהירות כדי להוציא את שני מרצועת עזה".

״המידע הגיע אל אימה של שני מחבר משפחה בעזה״, אמר וילפריד גר, בן זוגה של אורלי לוק, דודתה של שני. החבר העזתי שלח הודעה למשפחתה של שני, אך לא הורשה לבקרה בבית החולים בעצמו.

המשמעות היא שהסיפור לא מאומת עד הסוף, אבל למשפחה זה לא משנה: ״אנחנו בטוחים לגבי שני״, אמר גר לדר שפיגל הגרמני. לטענתו, לוק נמצאת בבית החולים האינדונזי שבצפון רצועת עזה. "רשות החוץ צריכה לפעול מיד, כל יום חשוב", הוסיף גר. על פי עדות נוספת שהופיעה בדיילי מייל ובבילד הגרמני, נעשה שימוש בכרטיס האשראי של שני לוק בחנות ממש מול בית החולים.

פוסט של עדי, אחותה של שני לוק (צילום: צילום מסך)
פוסט של עדי, אחותה של שני לוק | צילום: צילום מסך

מוקדם יותר היום דרשה עדי, אחותה של שני, להסיר את כל הפרסומים כי שני נרצחה. "אני עדי לוק, אחותה של שני לוק, ואני מבקשת מכם שתפסיקו לשתף ושתסירו את כל הפייק ניוז (חדשות הכזב) שמפרסמים עליה", כתבה עדי בעמוד האינסטגרם שלה.

"נכון לעכשיו אנחנו יודעים בוודאות שהיא נחטפה בידי החמאס, ראינו את כל הסרטונים ודיברנו עם כל האנשים. אנחנו בקשר ישיר עם שגרירות גרמניה ומתנהלת שם חקירה שלמה על אחותי. דיברנו עם הצבא, השב״כ והמשטרה, וכל המידע שיש לנו כרגע הוא הכי רלוונטי. לא ברור אם היא בחיים או לא, ואנחנו מבקשים להפסיק להפיץ חדשות כזב ולהסיק מסקנות מיותרות״, הוסיפה האחות.