עמית בר, בן זוגה ניר וחברו זיו, היו בין מאות החוגגים במסיבת הטבע "נובה" סמוך לרעים - שהסתיימה בטבח מזעזע. השלושה הצליחו להימלט מירי המחבלים, אך כשזיו התפצל מהם כדי לסייע לאחרים - הוא נעלם ועד כה נעדר. "היינו מתוסכלים, הוא אמר שהוא מכיר את האזור. איפה הצבא? עד עכשיו אנחנו לא יודעים מה איתו", אמרה עמית ל-N12. "היינו שם שעות עד ששמענו מסוק בשמיים, הצבא לא היה".

המלחמה בעזה - סיקור N12

"כשהתחילו הרקטות זיו עזר לשתי בנות ודאג להרגיע אותן, אמר להן שתכף הכול יירגע", שיתפה עמית. גם שעתיים אחרי שהם התפצלו, עמית וניר הצליחו לשמוע את זיו מדבר בטלפון ומסביר שהוא נמצא עם עוד 20 אנשים. "ניסינו לצעוק לו ולקרוא לו אבל הוא לא שמע. כל הזמן הזה ראינו את המחבלים נוסעים על רכבים ויורים לכל כיוון, חשבנו על זה שאנחנו לא יכולים לזוז", היא סיפרה.

"שמענו את שריקות הכדורים, אנשים נפלו"

בפוסט שפרסמה עמית בחשבון האינסטגרם שלה לאחר האירוע הקשה, היא כתבה בכאב: "אהובי עוד אי אפשר לסכם את מה שעברנו שם. בלי זיו, ועד שהוא לא יהיה בבית כלום לא נגמר. אבל אנחנו פה בנס".

"זה התחיל בטילים, זה היה מלחיץ אבל עוד הצלחתי לעודד את עצמי שמה הסיכוי שיפול דווקא עלי, הכל בטח יהיה בסדר", היא שחזרה. "ניסינו לנסוע ברכב עד שהכל היה חסום, כולם רצו לברוח. שכבנו שלא ניפגע אבל אז התחילו לרוץ אנשים ולצעוק שיש מחבלים".

עמית המשיכה לספר על רגע ההימלטות הדרמטית מהמחבלים - והמראות הקשים מסביב: "ברחנו משם כמו צאן לטבח, רצנו לשדות ואתה פשוט מושך אותי מהיד איתך. שמענו את הכדורים שורקים לידנו ואנשים פשוט נופלים. המחבלים המזדיינים אחרינו מקיפים מכל מקום באופנועים - רק מנסים לרצוח. כשאני אומרת לך (לניר) שאין לי כוחות אתה אומר לי שאין ברירה וחייבים להמשיך לברוח".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Amit Bar (@amit_bar_)

 

"נסינו לעלות על טרמפים אבל אתה אומר שברגל הכי בטוח", היא שיתפה. "לא הפסקנו לברוח עד שאני אתה וזיו התפצלנו והסתתרנו שנינו בשיחים. היריות עברו מעל הראש, בחיים לא ידעתי איך נשמעת שריקה של יריה, המחבלים עוברים לידינו יורים לאן שאפשר ואנחנו עושים הכל לא לזוז לשמור על דממה".

הסלפי תחת אש - שהיה יכול להיות האחרון

בזמן שהשניים מתחבאים בשיחים, ניר החליט לצלם תמונה שלהם יחד. "פתאום החלטת לעשות סלפי, באתי להתעצבן לא הבנתי מה הקשר עכשיו, אבל אמרתי שלפחות אם נמות תהיה למשפחה שלנו מזכרת שאהבנו עד הרגע האחרון. הגנת עליי בגוף שלך ואני חושבת על כל הזוגות האחרים עם סוף שונה משלנו. המחזות שם לא נתפסים ואי אפשר לעכל מה שחווינו, אנחנו רק ממשיכים להתפלל שזיו יחזור אלינו הביתה".

זיו חג'בי נעדר מהמסיבה
זיו חג'בי שנעדר מהמסיבה. "הוא אמר שהוא מכיר את האזור - ונעלם"

אחרי 5 שעות שהם מתחבאים, ניר בן זוגה של עמית שם לב שבכל כמה דקות עובר באזור רכב צבאי - וכך הם ניצלו. "ניר זחל לאט לכיוון הכביש, וכשהיינו בטוחים שאלו ישראלים נופפנו להם ורצנו אליהם", היא שחזרה.


זיו לבש ביום של המסיבה מכנס בגד ים כחול וחולצה בצבע בז', כל אדם שראה אותו נא ליצור קשר עם אחיו גיא - 0505932028