הותר לפרסום: הצעירה שני לוק, שנחטפה לעזה, נרצחה. אחותה של שני הודיעה הבוקר (שני) ברשתות החברתיות כי המשפחה התבשרה על מותה. לוק, שהשתתפה במסיבה ברעים, זוהתה ב-7 באוקטובר בסרטון שהופץ על ידי חמאס כשהיא שוכבת מחוסרת הכרה ופצועה על טנדר נוסע בעזה. למרות זאת, ההערכות עד כה היו כי היא נמצאת בחיים ומאושפזת ברצועה. 

הגופה של לוק לא הוחזרה לישראל, אך כן אותרו ממצאים שמעידים כי היא לא בין החיים. קביעת המוות של לוק ז"ל היא על בסיס ממצאים שנאספו בשטח הישראלי, שזוהו כשייכים לה באמצעות בדיקות גנטיות ושאי אפשר לחיות בלעדיהם. הממצאים הספיקו לקביעת מוות גם על ידי פתולוגים מומחים וגם מבחינה הלכתית. המשפחה לא תקיים הלוויה, והיא יושבת שבעה ביישוב שריגים.

אימה של לוק, שלה אזרחות גרמנית, פנתה אחרי החטיפה לרשויות הגרמניות. "אנחנו דורשים מממשלת גרמניה שתפעל במהירות להוציא את שני מהרצועה", אמרה בסרטון. "זו הקריאה הנואשת שלי לגרמניה לעזור לי להחזיר את שני שלי בריאה הביתה".

סרטון של לוק מחוסרת הכרה על טנדר בעזה הופץ ב-7 באוקטובר. על פי פרסומים ב"דיילי מייל" וב"בילד" הגרמני נעשה שימוש בכרטיס האשראי שלה בחנות מול בית חולים בעזה. ההערכה הייתה כי לוק מאושפזת במקום.

תיעוד החטיפה של שני עורר זעזוע גדול בעולם. ברשתות התגייסו על מנת לאתר כל פיסת מידע נוספת שיכולה להצביע על מצבה.

שערים של עיתונים בריטיים המדווחים על המצב בישראל
לוק על שער עיתון בריטי המדווח על המצב בישראל