שרי קבינט המלחמה והקבינט המדיני-ביטחוני אישרו היום (שישי) להעמיק את הפעולה ברפיח, שהחל צה"ל לפני ימים ספורים. עם זאת, לשרים הוגדר שמדובר בפעולה "מוגבלת" כפי שהוגדר בהודעת דובר צה"ל עם פתיחת המבצע ביום שני בשעות הלילה.

על רקע האיומים מצד ממשל ביידן לעכב משלוחי נשק לישראל בשל הפעולה ברפיח, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר אמש כי "אם נצטרך לעמוד לבד - נעמוד לבד. אמרתי כבר שאם צריך - נילחם בציפורניים. אבל יש לנו הרבה יותר מציפורניים, ובאותן תעצומות נפש, בעזרת השם יחד ננצח".

בריאיון לד"ר פיל התייחס ראש הממשלה למתיחות ביחסיו עם ביידן: "אני מכיר את הנשיא יותר מ-40 שנה. היו לנו הסכמות, ואי-הסכמות שהצלחנו להתגבר עליהן. אני מקווה שכך יהיה גם עכשיו. עם זאת, אנחנו נעשה את מה שאנחנו צריכים לעשות כדי להגן על המדינה והעתיד שלנו - וזה אומר שננצח את חמאס, כולל ברפיח. אין לנו ברירה אחרת".

גם השר בני גנץ התייחס לאזהרות מצד ארה"ב, ואמר: "אני מאמין שמשלוחי הנשק החשובים יימשכו. מעבר לצורך הביטחוני, יש בכך אמירה מדינית חשובה להמשך העמידה של ארה״ב לצד ישראל. לישראל יש חובה ביטחונית ומוסרית להמשיך להילחם כדי להשיב את חטופינו ולהסיר את האיום של חמאס מדרום הארץ, ולארה"ב יש חובה מוסרית ואסטרטגית לאפשר לישראל את הכלים הנדרשים למשימה זו".

דובר המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן, ג'ון קירבי, התייחס אמש להחלטה האמריקנית להקפיא העברת משלוחי נשק לישראל. "ארה"ב תמשיך לספק לישראל את כל הצרכים שהיא צריכה כדי להגן על עצמה, אך לא נשק ספציפי למשימה ספציפית", הבהיר. "המסר שלנו על מבצע נרחב ברפיח עבר, ישראל לא תקבל נשק ספציפי - ותצטרך לבחור".

שלשום נשיא ארה"ב ביידן הבהיר בריאיון ל-CNN: "אם המבצע ברפיח יתרחב - ישראל לא תקבל נשק ופגזים". עם זאת, ביידן הוסיף כי "ארה"ב תמשיך לוודא שישראל בטוחה מבחינת היכולת להגיב לתקיפות, כמו אלה שיצאו מהמזרח התיכון לאחרונה".