אחרי שארבעה כבר נתפסו, במערכת הביטחון ממשיכים לחפש אחר שני האסירים הביטחוניים הנותרים שברחו מכלא גבלוע. רסלאן מחאג'נה, עורך דינו של מחמוד אל-עארדה סיים היום (שישי) את ביקורו השני אצל האסיר וסיפק פרטים חדשים על הבריחה. "נכנסנו למסגד בנאעורה. שהינו שם 10 דקות, התקלחנו ויצאנו", סיפר על הרגעים שלאחר הבריחה. "הכוונה מלכתחילה הייתה להגיע לגדה המערבית אבל היה בלבול בניווט ובכיוונים". בנוסף, אל-עארדה דחה בשיחה עם עורך דינו את הפרסום שלפיו שחזר את הבריחה מהכלא, ואמר שמאז שנלכד נשאר בזינזאנה וממנה נלקח לחדרי החקירה.

סיקור נרחב ב-N12: 

 

בשיחה עם עיתונאים סיפר עו"ד מחאג'נה אל-עארדה כי בעת הימלטותו לבש חולצה של אחיינו והחזיק בבקבוקון דבש קטן שרצה לתת לאימו. אל-עארדה סיפר שהם לא קיבלו אף סיוע מסוהר או אסיר במהלך הבריחה ואישר כי היעד היה ג'נין. האסירים טענו בפני עורכי דינם כי "אחרי כל כך הרבה שנים הכול השתנה בחוץ". לדבריהם, "הם בסך הכול רוצים לנשום את החירות ולא לפגוע באף אחד". ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל מתכננת מחר הפגנת תמיכה באסירים הביטחוניים מול כלא גלבוע.

ארבעה מהאסירים נלכדו
שניים טרם נלכדו

האסיר זכריא זביידי סיפר לעורך דינו אביגדור פלדמן כי נודע לו על הבריחה רק כחודש לפני הביצוע וכי רק ערב לפני הוא הועבר לתא של אסירי הג'יהאד האסלאמי לבקשתו. בנוסף לכך, הוא טען כי מדובר בדבר לא נדיר בכלא גלבוע. עוד הוסיף זביידי כי הוספתו לבריחה נועדה לאפשר לאסירים להגיע מהר יותר לג'נין, שאותה הוא מכיר היטב.

עו"ד פלדמן טען שזביידי הוכה במהלך מעצרו: "חיילים שאלו אותו לשמו וכשענה זכריא זביידי - הם היכו אותו מכות נמרצות כשהוא אזוק, ושברו לו עצם בלחי ושתי צלעות. הוא הובא לטיפול בבית החולים רמב"ם ואחר כך הוחזר".

במשטרה אומרים שזביידי התנגד למעצר ולכן נדרש להפעיל כוח כדי לעצור אותו. חוץ מזה נאמר כי זביידי נפגע במהלך בריחתו ולא במהלך המעצר.