10 ימים למצוד אחר המחבלים שברחו מהכלא: אחרי ש-4 כבר נתפסו, במערכת הביטחון ממשיכים לחפש אחר 2 המחבלים הנותרים שברחו מכלא גבלוע. על אף ביטול שביתת האסירים שתוכננה, פרסמנו אמש (חמישי) ב"מהדורה המרכזית" כי הכוננות במערכת הביטחון ממשיכה להיות גבוהה, בעיקר בשל חג הסוכות שמתקרב. בתוך כך, מחמוד אל-עארדה וזכריא זביידי נפגשו עם סנגוריהם וסיפרו פרטים חדשים על הבריחה.

סיקור נרחב ב-N12: 

ברקע המשך המצוד אחר ה-2 המחבלים, מחמוד אל-עארדה וזכריא זביידי נפגשו אתמול עם עורכי הדין שלהם. אל-עארדה סיפר שהם לא קיבלו אף סיוע מסוהר או אסיר במהלך הבריחה ואישר כי היעד היה ג'נין.

זכריה זביידי ואסיר נוסף נלכדו בצפון הארץ (צילום: משטרת ישראל)
טוען שהוכה. זביידי ואסיר נוסף לאחר שנעצרו בצפון הארץ | צילום: משטרת ישראל

זביידי סיפר לעו"ד אביגדור פלדמן שמייצג אותו כי נודע לו על הבריחה רק כחודש לפני הביצוע וכי רק ערב לפני הוא הועבר לתא של אסירי הג'יהאד האסלאמי לבקשתו. בנוסף לכך, הוא טען כי מדובר בדבר לא נדיר בכלא גלבוע. עוד הוסיף זביידי כי הוספתו לבריחה נועדה לאפשר לאסירים להגיע מהר יותר לג'נין, שאותה הוא מכיר היטב.

עו"ד פלדמן טוען שזביידי הוכה במהלך מעצרו. "חיילים שאלו אותו את שמו, כשהוא ענה זכריא זביידי – הם היכו אותו מכות נמרצות כשהוא אזוק, שברו לו עצם בלחי ושני צלעות. הוא הובא לטיפול בביה"ח רמב"ם ואחר כך הוחזר", אמר.

במשטרה אומרים שזביידי התנגד למעצר ולכן נדרש להפעיל כוח כדי לעצור אותו. חוץ מזה נאמר כי זביידי נפגע במהלך בריחתו ולא במהלך המעצר.