הולך לכלא: משה כהן, הנהג שדרס למוות לפני כארבעה חודשים את השוטר ג'קי לוגסי, נידון הבוקר לארבע וחצי שנות מאסר בפועל ושנה נוספת על תנאי בגין הריגה ונהיגה תחת השפעת משקאות משכרים. רישיונו של כהן נשלל ל-20 שנה.

העונש שהחליט להטיל השופט צבי גורפינקל התקבל בעסקת טיעון. עם זאת, לאור מצבו הכלכלי הקשה של הנאשם הוחלט שלא לחייבו בפיצויים.

"האירוע המדובר איננו נדיר לצערינו, ואם לא די בתאונות דרכים שמתרחשות חדשות לבקרים, עקב רשלנות 'רגילה', הרי תופעה של אדם השותה משקה אלכוהולי וחרף זאת נוהג ברכב, הפכה לנפוצה", כתב השופט גורפינקל בגזר הדין.

בשבוע שעבר הורשע כהן בדריסתו של השוטר לוגסי. בשלב הטיעונים לעונש ביקשה הפרקליטות לגזור על כהן חמש שנות מאסר, מפני שלכהן יש עבר פלילי. "הנאשם הפגין התייחסות אנטי חברתית פושעת והיעדר יחס בסיסי לבני אדם", אמרו בתביעה. "אנחנו סבורים שלנוכח מעשיו ועברו הפלילי יש לתת היבט מכריע להגנת הציבור".

סייע לבנו להחליף גלגל

פקד גקי לוגסי שנהרג בתאונת דרכים (צילום: חדשות2)
לוגסי. שוטר למופת | צילום: חדשות2

בסוף חודש פברואר נדרס רב פקד ג'קי לוגסי על ידי משה כהן, נהג משאית שנהג בשכרות, שעה שסייע לבנו להחליף גלגל בצידי הדרך. מכונית הטיוטה המשפחתית נהדפה קדימה, וכתוצאה מכך נמחץ לוגסי למוות בין מכוניתו למכונית הפיז'ו של בנו. לצוות מד"א שהגיע למקום נותר רק לקבוע את מותו.

לוגסי היה קצין יחידת הכלבנים באגף המבצעים של המשטרה. להלוויתו הגיעו מאות שוטרים, ביניהם מפכ"ל המשטרה דודי כהן וגם השר לביטחון פנים אבי דיכטר. השוטרים דיברו על הפן האישי והמקצועי של לוגסי ככקצין, על פרויקטים מיוחדים שעשה ואיך "הרים" את כל יחידת הכלבנים. "איבדנו איש מקצוע שהצעיד את היחידה", אמר ניצב בנצי סאו, קצין אגף המבצעים במשטרה.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב כהן ספד ללוגסי. "אב נחלץ באישון לילה לסייע לבנו הקורא לעזרה, ומוצא עצמו מוטל ללא רוח חיים לצד הכביש", אמר. "בן פונה לאביו ומבקש סיוע רואה את גופת האב על הכביש הרטוב. לא הייתה זאת יד המקרה או כוח עליון. נהג שלא אחראי לדרך נהיגתו הוא נהג שאינו אחראי למעשיו וככזה אינו יכול לנהוג. מעמד זה היה יכול להימנע. מעמד זה הוא הכישלון של כולנו".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?