משה כהן, הנהג שדרס למוות את השוטר ג'קי לוגסי בחודש פברואר השנה, הורשע היום בהריגה בבית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרת הסדר טיעון בינו לבין הפרקליטות. בתום הדיון אמר כהן שהוא אכן מתחרט על מעשיו, ושהוא לא תכנן שאלה יהיו התוצאות.

סעיפי הסדר הטיעון כוללים הריגה ונסיעה תחת השפעת משקאות משכרים. בשלב הטיעונים לעונש ביקשה הפרקליטות לגזור על כהן חמש שנות מאסר, מפני שלכהן יש עבר פלילי. "הנאשם הפגין התייחסות אנטי חברתית פושעת והיעדר יחס בסיסי לבני אדם", אמרו בתביעה. "אנחנו סבורים שלנוכח מעשיו ועברו הפלילי יש לתת היבט מכריע להגנת הציבור".

פרקליטו של כהן ,עו"ד יובל נחמני, אמר שכהן מייסר את עצמו יום יום וביקש להטיל עליו 30 חודשי מאסר בלבד.

נפרדים מאבא שבא לעזור

פקד גקי לוגסי שנהרג בתאונת דרכים (צילום: חדשות2)
ג'קי לוגסי ז"ל | צילום: חדשות2

בסוך חודש פברואר הובא למנוחת עולמים רב-פקד ג'קי לוגסי שנדרס למוות בשעה שסייע לבנו להחליף גלגל. לוגסי נדרס על ידי נהג המשאית כהן שנהג בשכרות. מכונית הטיוטה המשפחתית נהדפה קדימה, וכתוצאה מכך נמחץ לוגסי למוות בין מכוניתו למכונית הפיז'ו של בנו. לצוות מד"א שהגיע למקום נותר רק לקבוע את מותו.

"הדבר הראשון שעולה בראש זה איפה אבא", אמר בהלוויה בבכי בנו של ג'קי, גיל, שהיה הראשון להבין כי אביו נהרג בתאונה המזעזעת. "ראיתי אותו שוכב על הכביש והבנתי שאין מצב, שהוא בא לעזור לי ואני לא יכול לעזור לו". הבת הקטנה שיר גם היא מיררה בבכי ואמרה: "רציתי להגיד: 'אבא, הכול יהיה בסדר, אתה תחייה ותחזור אלינו'".

לוגסי היה קצין יחידת הכלבנים באגף המבצעים של המשטרה. להלוויתו הגיעו מאות שוטרים, ביניהם מפכ"ל המשטרה דודי כהן וגם השר לביטחון פנים אבי דיכטר. השוטרים דיברו על הפן האישי והמקצועי של לוגסי ככקצין, על פרויקטים מיוחדים שעשה ואיך "הרים" את כל יחידת הכלבנים. "איבדנו איש מקצוע שהצעיד את היחידה", אמר ניצב בנצי סאו, קצין אגף המבצעים במשטרה.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב כהן ספד ללוגסי. "אב נחלץ באישון לילה לסייע לבנו הקורא לעזרה, ומוצא עצמו מוטל ללא רוח חיים לצד הכביש", אמר. "בן פונה לאביו ומבקש סיוע רואה את גופת האב על הכביש הרטוב. לא הייתה זאת יד המקרה או כוח עליון. נהג שלא אחראי לדרך נהיגתו הוא נהג שאינו אחראי למעשיו וככזה אינו יכול לנהוג. מעמד זה היה יכול להימנע. מעמד זה הוא הכישלון של כולנו".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?