"רק אתמול פגשתי אותו לשיחה ודנו בנושאים שונים בעניינו. הוא היה מדוכא מאוד ובמצב רוח ירוד, וגם אמר לי כי פשוט לא יחזיק מעמד ושלא יוכל לשאת את זה יותר" - כך סיפר הבוקר בבכי עו"ד ציון אמיר, סניגורו של דודו טופז, ששם הבוקר קץ לחייו בתא המעצר, מיד לאחר קבלת ההודעה על מותו. "אני סברתי שזה חלק מהתסכול והתקופה הקשה שהוא עובר".

עו"ד אמיר התראיין בתוכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל עם אילנה דייין, והביע זעם רב על יחס התקשורת לפרשה. "אני כועס כל-כך, אנשים הורגים, והרגו את דודו טופז בלי שום חמלה ובלי שום אמפטיה. פשוט לקחו את האיש וטילטלו אותו בלי רחמים".

"זכינו לקיטונות של חוסר אמון, בוז והתבטאויות קשות מצד אנשים שונים שדיברו על מניפולציות שלו", הוסיף הסניגור. "היו אפילו דיבורים על כך שהניסיונות שלו להתנצל הן סתם מניפולציה זולה".

עורך הדין המשיך וסיפר כי טופז ביקש את רשותו לכתוב מכתב לקראת חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות. "הוא אמר שהוא לא מצפה שהסליחה תקל בעונשו, אבל לפחות קיווה כי היא תנקה את מצפונו".

טופז תלה עצמו באמצעות כבל של קומקום חשמלי

דודו טופז בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
דודו טופז, ארכיון | צילום: חדשות 2

הבדרן דודו טופז שם קץ לחייו בתלייה בבית המעצר ניצן ברמלה, בו היה עצור עד תום ההליכים נגדו. טופז הצליח לנצל כמה דקות בהן לא היה תחת השגחת הסוהרים, ותלה את עצמו ככל הנראה באמצעות הכבל החשמלי של הקומקום החשמלי שהיה בתאו.

גורמים בשב"ס מסרו כי בשעה 07:00 בבוקר עוד שוחחו סוהרים עם טופז וראו אותו פיזית, כפי שהם עושים מדי בוקר - וכעבור עשר דקות הוא נמצא תלוי במקלחת. ככל הנראה, הצליח טופז לנצל פרק זמן של דקות ספורות מאז הבדיקה הפיזית שערכו לו הסוהרים ועד הרגע שתלה את עצמו, עובדה שלא מפחיתה מהאחריות של השב"ס, כמי שהביע כוונות אובדניות בעבר ואף ניסה לשים קץ לחייו.

זמן קצר לאחר מעצרו כבר ניסה טופז לשים קץ לחייו, אבל בפעם הקודמת, הוא נמצא בזמן ופונה לטיפול רפואי. הפעם, למרבה הצער, הוא הצליח. השאלה הגדולה ביותר שעומדת על הפרק היום היא: היכן היו הסוהרים האחראיים בשב"ס?. בשב"ס היו אמורים להוציא מתאו כל פריט או אביזר באמצעותו הוא יכול היה לפגוע בעצמו.

דודו טופז התאבד - סיקור מיוחד:

דודו טופז התאבד: משדר מיוחד

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

הראיון האחרון של הראשון בבידור

ההסתבכות של טופז: כך הכך התחיל

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים