כתב אישום הוגש היום לבית משפט השלום בראשון לציון נגד נער בן 16 מחולון שנתפס בתום מרדף משטרתי שנערך בסוף השבוע בחולות סמוך לעיר ובתוכה. המרדף הארוך תועד כולו על ידי יחידת המסוקים של משטרת ישראל, שעקבה אחר הנהג עד שנתפס על ידי ניידות המשטרה.

הנהג הצעיר התגלה כעקשן במיוחד. במשך שעה וחצי הוא העסיק את השוטרים, מהאוויר ומהקרקע, לאחר שסירב לעצור למרות בקשות ואזהרות חוזרות ונשנות. המרדף שהתחיל בחולות שמחוץ לעיר ראשון לציון המשיך בתוך רחובות העיר. בכל אותו הזמן ניסה נהג הטרקטורון לחמוק משדה הראייה של השוטרים עד שלבסוף נכנע הצעיר לבקשות השוטרים ועצר בצד הדרך.

שוטרי ראשון לציון איגפו את הטרקטורון וביקשו לראות את התעודות של הצעיר, אך גם כאן חיכתה להם הפתעה - הצעיר נהג במהירות מופרזת מבלי שהוציא אי פעם רישיון. היום כאמור הוגש נגדו כתב אישום בגין סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה.

הצעירים מקלים ראש

במבצע של משטרת התנועה שנערך לפני כחודשיים עצרה המשטרה חמישה חשודים רוכבי טרקטורונים, בהם גם קטינים, שניסו להימלט בכוח מהשוטרים ואף פגעו במכוניתם במהלך ניסיון הבריחה.

בתחילת חודש מאי פירסמה עמותת "אור ירוק" סרטון יוצא דופן של נהג טרקטורון, בן 13 בלבד, שנסע באזור בית שמש. בירור קצר העלה שלא מדובר בנער שגנב את הטרקטורון מקרוב משפחה ו"עשה סיבוב" על דעתו בלבד, אלא בצעד שמשפחתו יזמה, במסגרת צילום סרט לקראת מסיבת בר המצווה הקרבה של הנער.

קרובת משפחה של הנער, שראתה את הפעיל מעמותת "אור ירוק" מתעד במצלמה את הנהיגה הבלתי חוקית והמסוכנת בטרקטורון, תקפה אותו ואת השוטרים שליוו אותו. היא התפלאה על הגישה המחמירה לטענתה שהפעילו השוטרים כלפי הקטין.

"מה קרה? הילד עושה בר מצווה, מה הלחץ הזה?", אמרה. האישה הוסיפה: "תן לי להחזיק את הילד. למה אתם מענים אותו ככה? תעיף את זה!". אחרי הדברים הללו דחפה האישה את הצלם ופגעה במצלמתו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

עוד נהגים שתועדו:

תיעוד: קטינים משתוללים על טרקטורונים

תיעוד מיוחד: אוטובוס דורס טרקטורון