זו לא הפעם הראשונה שהמצלמות מתעדות השתוללות של נהגי טרקטורונים בכבישים, אבל הפעם - הנערים המשתוללים הגזימו באופן פראי: במבצע של משטרת התנועה בסוף השבוע נעצרו חמישה חשודים, בהם גם קטינים, שניסו להימלט בכוח מהשוטרים ואף פגעו ברכבם במהלך ניסיון הבריחה.

שום דבר כנראה לא משפיע על הנערים הללו, שנוהגים בכבישים בין-עירוניים בלי קסדות ובמרבית המקרים בלי רשיונות. וההורים? הם עוד מעיזים להתווכח עם השוטרים שעצרו את ילדיהם. כך אומר אביו של אחד הרוכבים לשוטר: "מה אני אעשה, הילד חמור בהמה, אני יכול לריב עם ילד בהמה כזה?"

"כבה את המנוע, כבה כבה את המנוע", צועק השוטר לחשודים שמנסים להימלט. לשני הנערים אין רשיונות נהיגה כמובן. במהלך ניסיון הבריחה הם פגעו ברכב המשטרתי. "תוריד את הידיים שלך ממני", צועק הנער לשוטר שדורש ממנו להסיר את הקסדה.

במשטרה מקצים משאבים רבים למאבק בנגע הזה, ובאגף התנועה הוחלט להגביר את פעולות האכיפה לכבוד החופש הגדול. האם זה יעזור? ימים יגידו.

 בן 13 משתולל על טרקטורון

בתחילת חודש מאי פירסמה עמותת "אור ירוק" סרטון יוצא דופן של נהג טרקטורון, בן 13 בלבד, באזור בית שמש. בירור נוסף העלה שלא מדובר בנער שגנב את הטרקטורון מקרוב משפחה ו"עשה סיבוב" על דעתו בלבד, אלא בצעד שמשפחתו יזמה, במסגרת צילום סרט לקראת מסיבת בר המצווה הקרבה של הנער.

כשקרובת משפחה של הנער ראתה שאיש עמותת "אור ירוק" מתעד במצלמה את הנהיגה הבלתי חוקית והמסוכנת בטרקטורון, היא תקפה אותו ואת השוטרים שליוו אותו.

"מה קרה, הילד עושה בר מצווה, מה הלחץ הזה?", אמרה. האישה הוסיפה: "תן לי להחזיק את הילד. למה אתם מענים אותו ככה? תעיף את זה!". אחרי הדברים הללו דחפה האישה את הצלם ופגעה במצלמתו.

תיעוד: אוטובוס דורס טרקטורון

תיעוד: מרדף משטרתי אחרי פורשה ב-200 קמ"ש