תאונת הדרכים הקשה שאירעה שלשום בפתח תקווה, בה פגע אוטובוס של חברת "אגד" בטרקטורון, תועדה על ידי מצלמת תנועה שמוצבת בצומת. היום פרסמה המשטרה את התמונות יוצאות הדופן, בהן נראה בבירור נהג הטרקטורון חוצה את הצומת ונפגע ישירות מהאוטובוס. נהג הטרקטורון, אלי חסן, לא שרד את התאונה הזו.

עדי ראייה סיפרו מיד אחרי התאונה כי רוכב הטרקטורון נהג בפראות. כשהוא חצה את הרחובות ז'בוטינסקי-איינשטיין במרכז העיר, פגע בו האוטובוס. כתוצאה מהפגיעה, נהג הטרקטורון הועף באוויר ונפצע אנושות בראשו. הוא פונה לבית החולים בלינסון בעיר, שם מת מפצעיו.

"מדובר בתאונה קשה מאוד, האוטובוס התנגש בטרקטורון בעוצמה רבה והעיף את הנהג מספר מטרים", סיפר חיים אוטמזגין, מתנדב של זק"א שהגיע למקום התאונה באותו היום. "האוטובוס עלה על הטרקטורון ומחץ אותו תחת גלגליו". לדבריו של אוטמזגין, לא נמצאה קסדה על ראשו של נהג הטרקטורון וגם לא בזירת התאונה.

חקירה ראשונית של התאונה מעלה כמה שאלות באשר לאופן הנהיגה של נהג הטרקטורון. "זה צומת מרומזר וככל הנראה אחד מכלי הרכב חצה את הצומת באור אדום", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק עדי רצבי. "מעדויות ראשונות נראה שנהג הטרקטורון נסע על הכביש בניגוד למותר".

מסר לציבור

תאונת דרכים - אוטובוס פגע בטרקטורון (צילום: חדשות 2)
זירת התאונה | צילום: חדשות 2

מהמשטרה נמסר כי חקירת התאונה טרם הסתיימה, וישנן עוד מספר עדויות שעליהם לבדוק. "על פי איך שזה נראה כרגע", טענו במשטרה, "נהג האוטובוס לא חצה את הצומת ברמזור אדום".

במשטרה הסבירו כי הפיצו את הסרטון הקשה כמסר לציבור, שנדרש לשמור על חוקי התנועה למען ביטחונו.

על פי החוק בישראל אסור לטרקטורון לנסוע על הכביש, אך הוא כן רשאי לחצות צמתים או כבישים, בתנאי שבמקום החצייה ישנו קו הפרדה מקווקו. אם אין כזה, הטרקטורון רשאי לנסוע בצד הכביש עד למקום שבו יוכל לחצות את הכביש. בנוסף אסור להסיע אדם נוסף על הטרקטורון, והרוכב חייב לחבוש קסדה.