הם מבצעים מעצרים, תצפיות ומרדפים על בסיס יומי, והפעם, החליטו מתנדבי מג"ב לתפוס את נהגי הטרקטורונים, אופנועי השטח ורכבי הבאגי. את רכבי השטח שעל פי חוק מותר להם לנסוע רק על המסלולים שמיועדים להם - אנחנו מוצאים פתאום בכביש המהיר, במדרכה ובחוף הים.

מתנדבי סג"מ מעיינות, בפיקודו של מפקד הבסיס עופר בנימין, עסוקים בחודש וחצי האחרונים במצוד אחר הנהגים. במסגרת זו הם הצליחו לעצור עשרות נהגים, להחרים טרקטורונים ולתעד את העבירות הרבות.

"אנחנו מוצאים נערים נוהגים בלי רישיון, בלי טסט, בלי ביטוח, בלי קסדות, בלי קשת שתמנע את מחיצתם", מספר איתמר דורפמן סגן מפקד הבסיס. "חלק מהרכבים התבררו אפילו כרכבים גנובים או תחת שלילה".

"תצפיתנים אורבים במהלך הלילה ומדווחים על הנהגים העבריינים", מוסיף דורפמן שמסור כולו להתנדבותו במג"ב. "אחר כך מגיעים צוותי הסגירה, חוסמים את הנהגים ועוצרים אותם. כל זאת בסיוע מסוק משטרתי שעוקב מלמעלה".

ההרתעה עובדת

טרקטורונים מסוכנים
מעצר בפעולה | צילום: חדשות 2

הסרטון המצורף צולם במהלך השבת האחרונה. המתנדבים התמקדו הפעם באיזור פלמחים: חוף הים וכבישי הגישה עד אשדוד. לטענת דורפמן, הנהגים מנסים להשתמש בתירוץ ה"לא ידעתי", ופעמים רבות, במקרים של קטינים, מוזעקים ההורים שמנסים להסביר את פעילות ילדיהם. יחד עם זאת, המתנדבים מציינים כי ההרתעה עובדת. המעצרים, התיעודים שמתגלגלים גם לבתי המשפט גורמים לכך שהתופעה הולכת ומתמעטת.

נהגי הטרקטורונים כבר גבו את חייהם ופצעו קשה לא מעט אזרחים תמימים. רק לפני כשבועיים נפצע קשה נער בן 13 לאחר שהתהפך עם הטרקטורון בו נהג בכניסה לישוב שילה. כמה שבועות לפני כן נפגע גם צעיר בן 17, גם כן במצב קשה בעקבות תאונת דרכים קשה בין אופנוע לטרקטורון בגליל המערבי.

לפני מספר חודשים נהרג נהג טרקטורון בשנות ה-20 לחייו. הנהג התנגש ברכב מסחרי בסמוך לבית זרזיר שבעמק יזרעאל. צוות מד"א עוד ניסה להצילו, אך מאמצי ההחייאה כשלו ומותו נקבע במקום.

גם אתם מעוניינים להתנדב ליחידה? בסג"מ מעיינות מסרו לנו שהם מחפשים מתנדבים נוספים עם קצת זמן פנוי שרוצים לקחת חלק באקשן. המעוניינים, מוזמנים לשלוח מייל ל: snake_ed@netvision.net.il.

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק