משפחה שלמה נמחקה בתאונה והאישום: גרימת מוות ברשלנות. כך לפי כתב אישום שהוגש הבוקר בבית המשפט לתעבורה בבאר שבע נגד מוחמד בן סעיד אלגבר, נהג המשאית שהיה מעורב בתאונה הקטלנית שבה נהרגו חמשת בני משפחת דהן בכביש 25 סמוך לצומת הערבה. אלגבר נאשם בגרימת מוות ברשלנות של חמשת הנוסעים שהיו בדרכם לאירוע משפחתי.

כתב האישום מציין חמישה מאפיינים בנהיגתו של אלגבר, שמעידים כי נהג ברשלנות. על פי כתב האישום הוא "נהג במשאית במהירות של כ-93 קמ"ש, אשר עלתה על המהירות המותרת ולא התאימה לתנאי הדרך של כביש בעל שיפוע בירידה תלולה, לקראת העקומה החדה ימינה, כשלצידו תהום עמוקה, וזאת למרות התמרורים שהזהירו אותו מפני הסכנות בכביש ולמרות שהעקומה החדה ימינה נראתה היטב כבר מסוף העקומה החדה שמאלה שבק"מ ה- 108 בכביש".

בחקירותיו הראשונות טען הנהג כי התכופף לתא הכפפות על מנת לקחת דבר מה משם. השופטים ציינו כי הסטייה הזו מהנתיב יצרה סיכון התנגשות עם רכב היונדאי של בני משפחת דהן, שנסע במסלול הנגדי.

כתב האישום טוען שאלגבר "נהג במשאית מבלי לנקוט באמצעי זהירות סבירים כדי למנוע את התאונה ולא התאים את אופן נהיגתו לתנאי הכביש כאמור, וזאת למרות היות המשאית כלי רכב ארוך וכבד אשר בשל מאפייניו קיים קושי מובנה לשלוט בו ולמרות המסוכנות הטמונה בעצם נהיגתו".

חמישה בני משפחה נהרגו בתאונה

חמישה מבני משפחת דהן נהרגו בתאונת הדרכים שאירעה בכביש הערבה בחודש פברואר האחרון, בעת שהיו בדרכם לחתונה של בת משפחה בחיפה. רותי דהן (52), בנה ליאור (31) ובתה שרית (19), כלתה טלי (34) ונכדתה שילת (בת חמישה חודשים), נהרגו כולם מפגיעת משאית בירידות סדום ליד צומת הערבה.

בן כהן, שאיבד בתאונה את אמו, אחיו, אחותו, גיסתו ואחייניתו ברגע אחד על כביש הערבה, היה בדרכו לחתונת אחייניתו כשקיבל את שיחת הטלפון שבה בישרו לו על מות מרבית בני משפחתו.

לאחר התאונה הקשה הוא נאלץ ללוות למנוחות את בני משפחתו בשלושה בתי עלמין שונים. תחילה נקברה אחותו שרית בבית-העלמין בחולון. מאוחר יותר הוא כבר היה באופקים בדרום, בלוויה נוספת, הפעם של אחיו ליאור, גיסתו טלי, והאחיינית הקטנה שילת. בערב נסע בן צפונה לבית העלמין בחיפה ללוות את אימו רות למנוחות.

התאונה הקטלנית בערבה - הסיקור המלא

כך אירעה התאונה בערבה

האזינו לקולות הראשונים מהתאונה

5 הרוגים בתאונת דרכים חזיתית