שיחת הטלפון הראשונה למד"א לאחר התאונה הקטלנית בערבה, בה נהרגו חמישה בני משפחה אחת, נחשפת. בהקלטה נמצא הרמז הראשון לטרגיה שתתגלה רק מספר רגעים אחר כך, משפחה שלמה שנעלמה ברגע. 

עד ראייה: "הלו"
מוקד: "מוקד שלום קטיה"
עד ראייה: "תאונה בצומת הערבה, קטלנית".
דחוף, דחוף, דחוף"
מוקד: "צומת הערבה לאיזה כיוון?"
עד ראייה: "לכיוון צפון, לכיוון דימונה".
דחוף מהר מהר, אמבולנסים דחוף מיד".
מוקד: "כמה נפגעים יש? כמה נפגעים?"
עד ראייה: "אני לא יכול להיכנס לאוטו"
מוקד: "אוקיי בדרך למקום, ביי".
עד ראייה: "ביי".

בתאונה החזיתית בין משאית לרכב פרטי איבדו את חייהם אב, אם, תינוק, אחותו של האב וסבתה של האם. המשטרה עוד חוקרת מה הביא להתנגשות בין כלי הרכב שהביא לטרגדיה.

בשעות הערב נפתח מחדש הכביש לתנועה, לאחר שפונו המשאית והרכב הפרטי שהיו מעורבים בתאונה. נהג המשאית שנפגע באורח קל נעצר ונלקח לחקירה, הוא יובא מחר ככל הנראה להארכת מעצר. מעדות של הצוותים הרפואיים שהגיעו למקום עולה כי נהג המשאית הצליח לחלץ את עצמו מהרכב לאחר התאונה, וככל הנראה בגלל שהיה במצב הלם לא ניסה לכבות את הרכב השני שבער.

נשרפו למוות חיים

בשעות הצהריים הוזעקו כוחות גדולים של מד"א, משטרה ואנשי זק"א לאזור צומת הערבה, בעקבות דיווח על התנגשות בין משאית לטנדר מסוג "טרנזיט" בירידות מדימונה. במהרה התבררה המציאות האכזרית: חמישה בני אדם, בהם בני זוג ופעוט, נלכדו ברכב הבוער ונשרפו למוות בחיים. כעת נבדק חשד כי הנהג נרדם על ההגה.

מתנדב זק"א גדי קלרמן, שהגיע למקום התאונה, סיפר על התמונות הקשות. "אנחנו הגענו לזירה, ראינו את הגופות השרופות ואת הרכב השרוף, וכל שנותר לנו לעשות עם המחזות הקשים זה לטפל בכבוד הראוי ביותר להרוגים עצמם ובממצאים שנשארו ברכב", אמר קלרמן.

"אנחנו לצערנו מידי פעם נחשפים למחזות קשים כאלו, המחזה פה הוא קשה במיוחד בעיקר כי יש פה קשר משפחתי בין כל ההרוגים. רק לחשוב על המשפחות שיושבות בבית וצריכות לקבל את הבשורות זה עושה חלחלה בגוף, תוך כדי הטיפול בהרוגים עצמם", מספר קלרמן על גודל הטרגדיה.

"לצערי אני נאלץ במסגרת עבודתי להתמודד עם מראות קשים - אבל לא כאלה", סיפר בזעזוע חזי מרדכי, פרמדיק מד"א במועצה האזורית תמר. "כאשר הגענו מצאנו משאית שהתהפכה על הצד ורכב פרטי בו היו ארבע גופות חרוכות ועוד גופת תינוק חרוכה מחוץ לרכב. הגופות פשוט איבדו צלם אנוש".

מוקדם יותר נהרגה אישה בת 50, לאחר שהתנגשה עם מכוניתה בעץ בכניסה לקיבוץ גברעם. צוות מד"א שהועזק למקום נאלץ לקבוע את מותה. במהלך חודש ינואר האחרון נהרגו 28 בני אדם בכבישי הארץ.

הפרוייקט המשותף של חדשות 2 באינטרנט ואור ירוק - "נוהגים לא לסמס"

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?