תאונה קשה בכביש הערבה (צילום: חדשות 2)
התוצאה הקשה: 5 הרוגים | צילום: חדשות 2

חמישה בני אדם בני משפחה אחת נהרגו בצהריים בתאונת דרכים חזיתית קטלנית בכביש הערבה. בין ההרוגים הורים ופעוטה. צוותי מד"א נאלצו להמתין עם ניסיונות החילוץ עד שצוותי כיבוי ישתלטו על האש.

בשעות הצהריים הוזעקו כוחות גדולים של מד"א, משטרה ואנשי זק"א לאזור צומת הערבה, בעקבות דיווח על התנגשות בין משאית לטנדר מסוג "טרנזיט" בירידות מדימונה. במהרה התבררה המציאות האכזרית: חמישה בני אדם, בהם בני זוג ופעוט, נלכדו ברכב הבוער ונשרפו למוות בחיים. נהג המשאית התהפך ונפצע קל.

מחקירה ראשונית עולה כי המשאית סטתה ממסלולה והתנגשה במכונית. נהג המשאית נעצר ובמשטרה בודקים חשד כי הנהג נרדם על ההגה.

"עושה חלחלה בגוף"

מתנדב זק"א גדי קלרמן, שהגיע למקום התאונה, סיפר על התמונות הקשות. "אנחנו הגענו לזירה, ראינו את הגופות השרופות ואת הרכב השרוף, וכל שנותר לנו לעשות עם המחזות הקשים זה לטפל בכבוד הראוי ביותר להרוגים עצמם ובממצאים שנשארו ברכב", אמר קלרמן.

"אנחנו לצערנו מידי פעם נחשפים למחזות קשים כאלו, המחזה פה הוא קשה במיוחד בעיקר כי יש פה קשר משפחתי בין כל ההרוגים. רק לחשוב על המשפחות שיושבות בבית וצריכות לקבל את הבשורות זה עושה חלחלה בגוף, תוך כדי הטיפול בהרוגים עצמם", מספר קלרמן על גודל הטרגדיה.

_OBJ

"לצערי אני נאלץ במסגרת עבודתי להתמודד עם מראות קשים - אבל לא כאלה", סיפר בזעזוע חזי מרדכי, פרמדיק מד"א במועצה האזורית תמר. "כאשר הגענו מצאנו משאית שהתהפכה על הצד ורכב פרטי בו היו ארבע גופות חרוכות ועוד גופת תינוקת חרוכה מחוץ לרכב. הגופות פשוט איבדו צלם אנוש".

מוקדם יותר נהרגה אישה בת 50, לאחר שהתנגשה עם מכוניתה בעץ בכניסה לקיבוץ גברעם. צוות מד"א שהועזק למקום נאלץ לקבוע את מותה. במהלך חודש ינואר האחרון נהרגו 28 בני אדם בכבישי הארץ.

הפרוייקט המשותף של חדשות 2 באינטרנט ואור ירוק - "נוהגים לא לסמס"