יותר מ-1,400 בני אדם כבר הצטרפו לפרוייקט המשותף "נוהגים לא לסמס" של חדשות 2 באינטרנט ועמותת "אור ירוק". במסגרת הפרוייקט הועלו על ידי גולשים 55 כרזות וקטעי וידאו, הנושאים את הסיסמא "גם אני נוהג לא לסמס בנסיעה", ומתחרים על הפרס - מכשיר אייפון.

גם אתם רוצים לנסות וזכות? התחרות עוד פתוחה! כל מה שעליכם לעשות זה להיכנס לדף האוהדים של חדשות 2 ולשלוח תמונה או סרטון וידאו מקורי הכולל את הסיסמא "גם אני נוהג לא לסמס בנסיעה". התצלום או הקטע שיזכה לסימון הרב ביותר של "like" על ידי הגולשים, יזכה את שולחיו במכשיר אייפון.

מטרת הפעילות היא להגביר את המודעות לסיכון הרב הטמון בשליחת הודעות טקסט בזמן נהיגה, פעולה אשר מעלה משמעותית את הסיכוי להיקלע לתאונת דרכים קטלנית.

מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה, כי כתיבת הודעת טקסט בנהיגה מעלה את הסיכוי לתאונה פי 20. עוד מסתבר כי 76% מהנהגים עושים שימוש בטלפון הנייד תוך כדי נהיגה וכי 15% מהם קוראים או כותבים הודעות סמס בזמן נהיגה.

מחקרים מראים כי במהלך כתיבת הודעת טקסט ממוצעת בזמן נסיעה של 100 קמ"ש, עובר הנהג כ-180 מטרים כאשר דעתו מוסחת והוא אינו מרוכז בנהיגה. עוד מסתבר כי אורך הזמן בו נהגים הסיטו את עיניהם מהדרך גדלה עד ל-400% יותר בזמן קבלה או שליחה של סמס.