שני הורים צעירים, בתם התינוקת, הדודה, והסבתא – כולם נספו ברגע אחד על הכביש היום, סמוך לצומת הערבה. נהג משאית התנגש בהם בעוצמה, המכונית המשפחתית עלתה באש, ולא ניתן היה להציל אף אחד.

מתחקור עדי הראייה הראשונים עולה, כי התאונה אירעה כ-200 מטרים מצומת הערבה. את העיקול האחרון הנהג משום מה מפספס וסוטה לנתיב הנגדי. ממול מגיעה מכונית היונדאי, המשאית מתנגשת בה בעוצמה וגוררת את המכונית המרוסקת שמתחתיה כ-30 מ'. רק אז המשאית מתהפכת והרכב המשפחתי מתחיל לבעור.

הנהג אמר בחקירתו כי התכופף אל תא הכפפות כדי לסגור אותו, ספג מכה קלה בראשו וזה מה שלטענתו גרם לסטייה לנתיב הנגדי ולהתנגשות במכונית שבאה ממול. במשטרה עדיין לא משוכנעים שזו הייתה באמת הסיבה האמיתית לתאונה הקשה ובודקים חשד לפיו הנהג נרדם או שדעתו הוסחה משימוש בטלפון סלולרי או רדיו.

חוקרי המשטרה חושדים כי נהג המשאית כנראה נרדם או שדעתו הוסחה למשהו אחר, כמו למשל שימוש בטלפון סלולרי או רדיו. אנשי זק"א התקשו למצוא פריטים כלשהם שמזהים את האנשים. מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה, כי כביש 25 נמנה עם עשרת הכבישים האדומים, עשרת הכבישים המסוכנים ביותר בישראל.

נהג המשאית נכנס להלם

בשעות הערב נפתח מחדש הכביש לתנועה, לאחר שפונו המשאית והרכב הפרטי שהיו מעורבים בתאונה. נהג המשאית שנפגע באורח קל נעצר ונלקח לחקירה, הוא יובא מחר ככל הנראה להארכת מעצר. מעדות של הצוותים הרפואיים שהגיעו למקום עולה כי נהג המשאית הצליח לחלץ את עצמו מהרכב לאחר התאונה, וככל הנראה בגלל שהיה במצב הלם לא ניסה לכבות את הרכב השני שבער.

נשרפו למוות חיים

מתנדב זק"א גדי קלרמן, שהגיע למקום התאונה, סיפר על התמונות הקשות. "אנחנו הגענו לזירה, ראינו את הגופות השרופות ואת הרכב השרוף, וכל שנותר לנו לעשות עם המחזות הקשים זה לטפל בכבוד הראוי ביותר להרוגים עצמם ובממצאים שנשארו ברכב", אמר קלרמן.

"אנחנו לצערנו מידי פעם נחשפים למחזות קשים כאלו, המחזה פה הוא קשה במיוחד בעיקר כי יש פה קשר משפחתי בין כל ההרוגים. רק לחשוב על המשפחות שיושבות בבית וצריכות לקבל את הבשורות זה עושה חלחלה בגוף, תוך כדי הטיפול בהרוגים עצמם", מספר קלרמן על גודל הטרגדיה.

"לצערי אני נאלץ במסגרת עבודתי להתמודד עם מראות קשים - אבל לא כאלה", סיפר בזעזוע חזי מרדכי, פרמדיק מד"א במועצה האזורית תמר. "כאשר הגענו מצאנו משאית שהתהפכה על הצד ורכב פרטי בו היו ארבע גופות חרוכות ועוד גופת תינוק חרוכה מחוץ לרכב. הגופות פשוט איבדו צלם אנוש".

מוקדם יותר נהרגה אישה בת 50, לאחר שהתנגשה עם מכוניתה בעץ בכניסה לקיבוץ גברעם. צוות מד"א שהועזק למקום נאלץ לקבוע את מותה. במהלך חודש ינואר האחרון נהרגו 28 בני אדם בכבישי הארץ.

הפרוייקט המשותף של חדשות 2 באינטרנט ואור ירוק - "נוהגים לא לסמס"

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?

התאונה הקטלנית בערבה - הסיקור המלא

האזינו לקולות הראשונים מהתאונה

5 הרוגים בתאונת דרכים חזיתית