פרקליט המדינה שי ניצן הגיב היום (שישי) על אמירות יו"ר הקואליציה דודי אמסלם לפיהן "מיליונים לא יקבלו את ההכרעה בתיקי נתניהו" ומצטרף ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט. בפאנל על משילות דמוקרטיה וזכויות אדם, בכנס דמוקרטיה וזכויות אדם בחיפה טען הפרקליט כי "אמירות אלו סופר בעייתיות, אלו אמירות שצריך לחשוב עליהן".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במהלך דבריו התייחס ניצן לעבודת הפרקליטים מול השרים והמשרדים של הממשלה והסביר: "אתה לא יכול לייצג כל דבר שרוצה השר או הממשלה, יש חוק וגם הממשלה כפופה לחוק. לפעמים מתנפלים עלינו כאילו איך אתם מעיזים להביע עמדה כזו - מה לעשות, לא את הפרקליטות בחרו כדי לייצג את העם".

"הפרקליט תפקידו לייצג את הממשלה", הבהיר, "אבל בניגוד לעו"ד פרטי אנחנו גם מייצגים את האינטרס הציבורי והחוק. אם השר עושה משהו שאנחנו מפרשים כדבר לא חוקי תפקידנו להגיד לא".

ניצן ומנדלבליט, פרקליט המדינה והיועמ"ש (צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות)
מגבה את מנדלבליט | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב אמש על הסערה סביב ההחלטה לגביי תיקי נתניהו ותקף בחריפות את יו"ר הקואליציה דודי אמסלם. מנדלבליט הגיב לדבריו של אמסלם וטען שהאמירות והאיומים של אמסלם חסרות אחריות "למדינה, לחברה ולעם" ומהוות פגיעה קשה בדמוקרטיה. "האמירות מבקשות לקעקע את אמון הציבור ולפגוע ביסודות העמוקים ביותר של שלטון החוק", אמר מנדלבליט.

במושב הפתיחה בכנס העמותה למשפט ציבורי במלון דן כרמל נאם מנדלבליט לגביי ההחלטה בדבר תיקי נתניהו ואמר: "נפעל במהירות האפשרית מבלי להתפשר על איכות התהליך וההחלטה". עוד הוסיף כי החלטותיו מקצועיות וענייניות וכי רק האמת "נר לרגלו". כרגע נראה כי ההחלטה המסתמנת של היועץ היא להודיע על העמדתו לדין של נתניהו עוד לפני הבחירות.

על כתפיו של היועץ המשפטי לממשלה מונח משא כבד ומייסר - כיצד להחליט בתיקי נתניהו ואם להודיע על החלטתו לפני הבחירות. השבוע נחשף במהדורה המרכזית כי מנדלבליט נפגש בשבוע שעבר בחשאי עם יועצים משפטיים ופרקליטי מדינה לשעבר בעניין פרסום ההחלטה בתיקי נתניהו. השאלה שנידונה בפורום הייתה האם ראוי לפרסם הודעה על שימוע לפני הגשת כתב אישום טרם הבחירות. מנדלבליט חידד את השאלה ושאל אם ישנה בעיה משפטית שתמנע פרסום ההודעה לפני הבחירות.

מהפגישה שנערכה השבוע במלון כרמים בירושלים, בין מנדלבליט לפרקליט המדינה שי ניצן, פרקליטי מדינה לשעבר ושופטים לשעבר, עלה כי האפשרות שהתיקים נגד נתניהו ייסגרו לא נמצאת על השולחן, אלא רק השאלה מתי לזמן את נתניהו לשימוע. כל משתתפי הפורום הסכימו עם עמדתו של מנדלבליט וסברו שראוי לפרסם החלטה עד חודש לפני הבחירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו