האם רוצחו של ה"באבא אלעזר", הרב אלעזר אבוחצירא, יחמוק מלתת את הדין על מעשיו? חוות דעת שהגיש הפסיכיאטר המחוזי בדרום, שערך אבחון לאשר דהאן, קבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין. חוות הדעת הוגשה היום לבית המשפט, והיא כוללת המלצה להעביר את דהאן לאשפוז במוסד פסיכיאטרי.

בינתיים, הוארך מעצרו של דהאן ב-15 ימים והוא הועבר לאשפוז. עם זאת, יש להדגיש כי חוות הדעת הפסיכיאטרית עדיין טעונה אישור של בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת רצח הרב אבוחצירא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לפני כשבועיים נחשף תיעוד שצולם דקות ספורות לאחר שאשר דהאן דקר את הרב ובו נראה כיצד התנפלו עליו רבים מבין מאמיניו של הרב וניסו לבצע בו לינץ'. התמונות שופכות למעשה אור על מה שאירע דקות ספורות לאחר שנדקר הרב בסוף השבוע בבאר שבע.

הדקירה עצמה לא תועדה בעדשת המצלמה, והצילום מתחיל מיד כאשר פורצת המהומה במקום. "הוא דקר את הרב בלב, הבן כלב הזה. הוא מדמם!", נשמע אחד המאמינים זועק. בהמשך, מחפשים המאמינים את דהאן ומסננים לעברו קללות קשות.

בתיעוד ניתן לראות עוד את חסידיו ההמומים של הרב, כאשר הם טרם מעכלים את מה שאירע באותו הרגע. בהמשך, לאחר שהתאוששו מההלם, ההמון הזועם מנסה לתקוף את החשוד בדקירה ולבצע בו לינץ'.

עם זאת, רק פעולה של אחד מהם מנעה לינץ' של ממש. למרות מעשהו של דהאן, הוא מחליט להגן עליו מההמונים ובכך למנוע תוצאות טרגיות הרבה יותר. "קחו אותו מפה. עושים בו לינץ'", הוא נשמע צועק. מיד לאחר מכן מובל דהאן לניידת המשטרה ונלקח מהמקום.

"אם החסיד לא היה מגיע, היו מחסלים אותו", מספר לחדשות 2 מוטי עייש, שהיה במקום. "ראיתי שלא היה אפשר להציל אותו. דקרו אותו ישר בלב", מוסיף אחד מעדי הראייה האחרים.

רוצח הרב אבוחצירא תקף בעבר את אשתו

צפו: רוצח הרב אבוחצירא שיחק שוטר בסרט ילדים חרדי

"הוא צעק והתמוטט על הרצפה"

הרב אלעזר אבוחצירא נרצח בדקירות