שעות ספורות לאחר שחולץ מהמון שניסה להרוג אותו, הסביר אשר דהן לחוקרי המשטרה מדוע דקר למוות את הרב אלעזר אבוחצירא. "העצות שלו גרמו ליחסים שלי ושל אשתי להדרדר. חיכיתי שיישאר לבד ואז דקרתי אותו", סיפר הדוקר לחוקריו. את עדותו של דהן מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מעריך את הרב אבוחצירא, סומך עליו בהכל. לא עשיתי שום מהלך בחיי בלי להתייעץ איתו", הסביר דהן לחוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב. "הוא היה בשבילי הכל. סגדתי לו".

דהן המשיך וסיפר לחוקרים כי "כל פעם שיצאתי מהרב היתה לי תחושה של אושר. הוא נתן לי תקווה שלכל דבר בחיים יש פתרון ולא חשבתי לרגע שאולי יש טעות בדבריו". לאחרונה החל דהן לחוש תסכול גובר בעקבות עצות שקיבל בנושא זוגיות. לטענתו, מאז פגישותיו עם הרב יחסיו עם אשתו הלכו והחמירו.

"היו בעיות ביני לבין אשתי. התייעצתי עם הרב שאמר לי לעשות כל מיני דברים, אבל המצב רק הלך והחמיר", העיד אשר ואמר כי העצות של אבוחצירא "גרמו לי נזק וזה הגיע למצב שפחדתי להתגרש. התא המשפחתי היה חשוב לי".

"כשראיתי את הרב נהיה לי שחור בעיניים"

על ליל הרצח סיפר הרוצח: "לא יודע איזה שד או שטן נכנסו לי באותם רגעים לגוף שלי. הייתי במצב שלא הייתה לי שליטה על עצמי. היצר הרע הוביל אותי". מחקירת המשטרה עולה כי דהן הצליח להיכנס לחדר הישיבות של הרב ללא כל קושי.

"אף אחד לא שאל אותי שאלות, ידעו שאני בא לרב וכל העוזרים שלו הכירו אותי", אמר דהן ופירט כי "חיכיתי להיות האחרון בתור שייכנס לרב כדי להיות איתו לבד". כשנכנס דהן לחדרו של הרב אבוחצירא נישק את ידו ואמר לו כמה מילים. שניות אחר כך שלף את הסכין ודקר את הרב בחזהו.

"כשראיתי את הרב נהיה לי שחור בעיניים. הוצאתי במהירות את הסכין מתוך הגוף ודקרתי אותו ישר בחזה. הוא צעק והתמוטט על הרצפה", תיאר דהן את רגע הדקירה.

האתר "בחדרי חרדים" חשף כי אשר דהן תושב אלעד עבד כאיש חינוך במשך שנים רבות ובין היתר שיחק בתפקיד שוטר בסרט 'דרושים' - סרט לילדים חרדיים. "זה הזוי. אני בהלם", הגיב במאי הסרט להודעה על רצח הרב אבוחצירא על ידי דהן.

עורך דינו: "הוא לא התכוון שזו תהיה התוצאה"

הרב אבוחצירא עם חסידיו (צילום: בחדרי חרדים)
הרב אבוחצירא עם חסידיו | צילום: בחדרי חרדים
הרב אלעזר אבוחצירא, המקובל המכונה "בבא אלעזר", נרצח בחמישי בלילה בדקירות על ידי אשר דהן בקבלת קהל שערך הרב בישיבה בבאר שבע. אבוחצירא, נכדו של ה"באבא סאלי" ובן 62 במותו, נרצח בתוך מבנה ישיבה ברחוב קפריסין שבעיר. 

מעצרו של דהן הוארך ביום שישי בבוקר בבית משפט השלום בבאר שבע ב-13 יום. דהן, בעל העובדה כי הוא בעל פלילי ואף ריצה בעבר מאסר, הוא נשלח גם להסתכלות פסיכיאטרית על מנת לאמוד את מצבו הנפשי. 

פרקליטו מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד יובל לבידרו, אמר לחדשות 2 כי "החשוד לא כיוון למטרה הזו, והוא מצטער מאד על התוצאה הטרגית. אנחנו רוצים להשתתף בצער של כולם", הוסיף הסניגור. "המצב שלו לא פשוט. הוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית שתבדוק מה מצבו הנפשי. רק הבוקר התברר לו מה קרה, לא אכנס לפרטי החקירה אבל הוא לא התכוון לתוצאה הזאת".