ניצב המשטרה חשוד באונס: רעידת האדמה במשטרה נמשכת. לאחר שהפתיעו החוקרים את ניצב בר-לב וחשפו מתלוננת נוספת, היום מתברר כי התלונה הפעם חמורה בהרבה. מ' טוענת כי בר-לב אנס אותה. עורכי דינו של הניצב טוענים כי מדובר ב"קשקוש".

בהודעה שפרסם אתמול משרד המשפטים נכתב כי בר-לב חשוד בשני מקרים שונים של עבירות מין. בעוד א' מתלוננת שא' הטריד אותה מינית, הטענות של מ' קשות יותר. היא טוענת כי בר-לב קיים איתה יחסי מין בכפייה.

בר-לב מצידו לא מכחיש כי הכיר את מ', אך טוען כי היחסים היו בהסכמה, הוא לא כפה את עצמו ולא נפל פגם מוסרי בהתנהגותו. "מדובר בקשקוש מקושקש", אמרה אמש עורכת דינו אירית באומהורן. "בעימות עם מ' סיפר בר לב כי השניים אכן קיימו יחסי מין בהסכמה לפני חמש ששנים", היא הוסיפה.

המתלוננות מכירות זו את זו

למ', תושבת צפון הארץ, יש חברה משותפת עם א' - המתלוננת הראשונה.אולם למרות המכרה המשותפת, במשטרה מדגישים כי השתיים לא דיברו בינהן בארבע השנים האחרונות. על פי החשד, האירוע התרחש לפני שלוש שנים, עוד לפני ההטרדה שעברה לכאורה א'. השתיים לא דיברו ביניהן ולא תיאמו ביניהן את התלונות. במהלך החקירה שנערכה לו היום, עימתו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים את בר-לב עם שתי המתלוננות, שהטיחו בפניו את החשדות שהן מייחסות לו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים על פרשת בר-לב? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

גורמים מתוך החקירה הוסיפו כי העימות בין בר-לב לשתי המתלוננות נערך בצורה מכובדת, אך שתי הנשים היו מאוד נחושות. בר-לב מצידו הדגיש פעם אחר פעם כי אין לו שום קשר לחשדות המיוחסים לו, וכי הוא לא ביצע שום מעשה המוזכר בתלונות של השתיים.

יושעה מתפקידו או לא?

הערב הודיע משרד המשפטים כי בר-לב נחקר היום במשך כחמש שעות, בנוגע לשתי תלונות שנתקבלו נגדו בחשד לביצוע עבירות מין בשתי מתלוננות שונות, בזמנים שונים.

"ניצב בר-לב השיב לשאלות החוקרים ושיתף פעולה בחקירה", נמסר הערב ממשרד המשפטים. "מאז פתיחת החקירה בוצעו פעולות חקירה שונות ונאספו ראיות. המשרד פועל על מנת להשלים את החקירה בהקדם האפשרי". כעת עולה סוגיית השעייתו האפשרית של בר-לב מתפקידו. העניין הזה נידון בשלב זה, והחלטה סופית בנושא תינתן ככל הנראה בימים הקרובים.

מקורביו של בר-לב אמרו הערב כי הוא הופתע מאוד מהתלונה הנוספת נגדו. במהלך הימים האחרונים נערך לחקירה בעניין תלונתה של א', והערב התברר לו כי החזית נגדו כפולה. ביצאתו מהחקירה נראה בר-לב חמום סבר. "כל מה שהיה לי לומר - אמרתי. אין לי מה להוסיף, תודה", אמר בר-לב ביציאה מחקירתו.

"הגעתי לארץ מיוזמתי, לא חמוש במשרדי יח"צנות ובסוללת עורכי דין", אמר היום ניצב בר-לב עם הגעתו לחקירה במח"ש. "באתי עם האמת שלי והיא תנצח. יהיה בסדר. אני מבקש מכולכם להמתין בסבלנות". מעבר להצהרתו זו, סירב בר-לב להתייחס לשאלות העיתונאים האם בכוונתו להשעות את עצמו מהמשטרה.

בעלה של א': האמת תצא לאור

ובינתיים, בעלה של א' בוחר לשבור שתיקה ולהגן על אשתו, מי שחשפה את הפרשה שמאיימת לעורר רעידת אדמה במשטרה. בראיון שהעניק היום לעיתון "הארץ" הוא מסביר למה לא נחשפה את התלונה קודם, תוקף את אלו המבקשים לערער את אמינותה ומספר על מה שעובר על משפחתו.

"בן אדם שעושה דברים כאלו לא יכול להיות מפכ"ל", טוען בעלה של א'. "אשתי לא התלוננה נגד ניצב אורי בר-לב בזמן אמת, אלא רק כשהתברר שהמינוי שלו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הופך לרלוונטי", אמר בתגובה לשאלה מדוע חיכתה עד עכשיו עם התלונה.

"חבורה של יוצאי צבא סקסיסטיים"

א' ובעלה חיו יחד 12 שנים, ונפרדו לפני כחצי שנה. עם זאת, הם נמצאים ביחסים טובים ומגדלים יחד את ילדיהם. יותר מכל מקוממת את הבעל הצגתה של א' בתקשורת כמי שמשתמשת במיניותה כדי להתקדם. "יש פה חבורה של יוצאי צבא סקסיסטיים שרואים אישה מצליחנית ומנסים להתקרב אליה בכל דרך אפשרית וכשהיא הודפת אותם הם תוקפים אותה", אמר הבעל.

"כאילו שלא מספיקה ההתעללות שהיא עברה, ממשיכים להתמקד בפרטים הצהובים ושוכחים שהחקירה האמיתית היא נגד ניצב בר-לב וחגי פלג", הוא הוסיף.

"אנחנו עוברים עכשיו במשפחה טלטלה גדולה מאוד, אבל כולם מנסים לתמוך בה ולעזור לה", סיפר הבעל על מה שעובר על משפחתו. "שיתפנו את הילדים בדברים ואנחנו לא חוששים. א' היא אישה ישרה וחזקה והאמת תצא לאור", סיכם.

סערה במשטרה - סיקור מלא:

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

המשרד לביטחון פנים חשף את תמונתה ופרטיה של א'

המפכ"ל וסגנו ייחקרו במחלקה לחקירות שוטרים

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"

המפכ"ל מגיב לפרשת בר-לב: "לא להיגרר לספקולציות"