פרשת ההטרדה המינית במשטרה ממשיכה להסתעף: ניצב אורי בר-לב הקדים את שובו לישראל ונחת בצהריים בנמל התעופה בן גוריון. על פי ההערכה בקרוב יתקיים עימות בין בר-לב למתלוננת במטרה לאמת את גרסתה.

ניצב בר-לב היה אמור לשוב לישראל רק בסוף השבוע אך הקדים את חזרתו ככל הנראה בעקבות בקשת היחידה לחקירות שוטרים. ככל הידוע הוא צפוי להגיע לחקירה בהקדם בעקבות החשדות נגדו.

בסוף השבוע אמר בר-לב למקורביו שיש לו הרבה מה לומר בתגובה לטענות על תקיפה מינית שהשמיעה נגדו א', יועצת למשרד לביטחון הפנים והוא בטוח שיצליח להפריך אותן.

לאחר שביום חמישי הגיעה למשטרה ונתנה את עדותה, נבדקה הבוקר א' בפוליגרף, שם תומצתה גרסתה למספר שאלות מתומצתות. תוצאות הבדיקה שעשתה עדיין אינן ידועות.

"ניסה לחבק ולא הרפה"

העובדת במשרד לביטחון פנים הטוענת כי הותקפה מינית על ידי ניצב אורי בר לב, הגיעה ביום חמישי האחרון לתת עדות ראשונית בפרשה. א' סיפרה לחוקרים: "הוא ניסה לכפות עצמו עלי וגהר עלי. ניסה לחבק ולא הרפה".

א' בת 50 העובדת זמן רב במשרד לביטחון פנים, חשפה בפני השוטרים את אירועי הלילה בו הותקפה לכאורה על ידי הניצב המוערך, כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות". על פי הדיווח סיפרה א' כי בר לב תקף אותה בכנס שנערך באילת לפני כשנתיים.

"באחד הערבים הוא ניסה לכפות עצמו עלי", סיפרה א' לחוקרים והוסיפה: "הוא גהר מעלי, ניסה לחבק ולא הרפה". על פי הדיווח, מקורות נוספים בחקירה סיפרו כי לטענת א', לאחר שהדפה את בר לב מעליה, הוא איים שיברר את מספר החדר בו היא שוהה.

"פרצתי בבכי ויצאתי מהמקום נסערת", סיפרה א' בעדותה. לבריה, לאחר האירוע הקשה היא חשפה בפני כמה מקורבים אליה את מה שאירע. על פי הדיווח, אחד מהם הגיע גם הוא אתמול למח"ש ואישר את הגרסה שהעניקה לחוקרים. א' צפויה להיבדק שבוע הבא בפוליגרף כדי לאמת את גרסתה.

בר לב: "אין שום פגם בהתנהגותי"

בשבוע שעבר נחשף כי בתום ישיבה מיוחדת בה נכחו היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה, מנהל המחלקה לחקירות שוטרים וגורמים נוספים הוחלט לפתוח בחקירת פרשה בה היה מעורב, לכאורה, ניצב אורי בר-לב, בחשד כי ביצע לפני כשנתיים עבירת מין.

נוכח חקירה זו הנחה היועץ המשפטי לממשלה את השר לביטחון פנים לעכב לעת הזו את הליך מינוי המפכ"ל הבא, שכן ניצב בר-לב נמנה עם המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא. "נוכח רגישות הדברים וההשלכות על הליך המינוי, כלל הגורמים העוסקים בנושא, ייעשה מאמץ למצות את חקירת הענין בהקדם האפשרי", נמסר בתגובה מלשכת משרד המשפטים.

"אני משוכנע שחקירה עניינית לא תמצא שום פגם בהתנהגותי", אמר ניצב בר לב בתגובה ראשונה לחשיפת הפרשה. מקורביו אמרו כי "חבל שיש מי שמנסה להוריד בהתמודדות על המפכ"לות לרמה נמוכה".

לפני כשבועיים פרסמנו לראשונה בחדשות 2 כי אותה א', האישה שהתלוננה נגד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, חגי פלג, סיפרה כי הותקפה מינית על ידי קצין בכיר במשטרה - בדרגת ניצב. הערב, עם הודעת היעוץ המשפטי, מתברר כי אותו ניצב הוא לא אחר מאורי בר לב. ההחלטה לפתוח בחקירה התקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה וראש המחלקה לחקירות שוטרים - וזאת מבלי ש-א' הגישה תלונה רשמית נגד בר לב.

בשיחת טלפון עם המתלוננת, א', היא סירבה להגיב לבקשת חדשות 2 באינטרנט. "אני לא מתראיינת", אמרה. משיחה עם גורמים בכירים במשטרה עולה כי ייתכן ששמו של קצין בכיר נוסף במשטרה מעורב באותה החקירה.

הסיקור המלא:

המשרד לביטחון פנים חשף את תמונתה ופרטיה של א'

המפכ"ל וסגנו ייחקרו במחלקה לחקירות שוטרים

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"

המפכ"ל מגיב לפרשת בר-לב: "לא להיגרר לספקולציות"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק