גילויים חדשים בפרשת בר-לב שמסעירה את המשטרה: א', המתלוננת בפרשה, ששימשה כיועצת החיצונית למשרד לביטחון פנים שהתה לפני מספר חודשים עם מזכיר הממשלה צבי האוזר בארצות הברית ולחצה עליו לסייע במינויו של ניצב אילן פרנקו לתפקיד המפכ"ל הבא - כך טוען העיתונאי יואב יצחק באתר האינטרנט שלו.

על פי הדיווח, האוזר נחשב לידיד קרוב של א', וזו ניסתה להפעיל את השפעתה על הדרג הפוליטי על מנת לקדם את מינויו של פרנקו - עמו ניהלה מערכת יחסים אישית-אינטימית.

בלשכת ראש הממשלה התייחסו בשעות הצהריים לדיווח באתר האינטרנט של העיתונאי יצחק: "מזכיר הממשלה צבי האוזר מעולם לא עסק, לא פנה, לא העלה בשום צורה ולא שוחח עם ראש הממשלה ולא עם אף גורם אחר על מועמד כלשהו למפכ"ל המשטרה - לא במישורין ולא בעקיפין", נכתב בהודעת לשכת ראש הממשלה.

העדות: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"

הבוקר פורסמו בעיתון "ידיעות אחרונות" קטעים מעדותה של א' נגד בר-לב. "הוא ניסה לכפות עצמו עלי וגהר עלי. ניסה לחבק ולא הרפה", סיפרה. א' בת 50 העובדת זמן רב במשרד לביטחון פנים, חשפה בפני השוטרים את אירועי הלילה בו הותקפה לכאורה על ידי הניצב המוערך, כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות". על פי הדיווח סיפרה א' כי בר לב תקף אותה בכנס שנערך באילת לפני כשנתיים.

"באחד הערבים הוא ניסה לכפות עצמו עלי", סיפרה א' לחוקרים והוסיפה: "הוא גהר מעלי, ניסה לחבק ולא הרפה". על פי הדיווח, מקורות נוספים בחקירה סיפרו כי לטענת א', לאחר שהדפה את בר לב מעליה, הוא איים שיברר את מספר החדר בו היא שוהה.

"פרצתי בבכי ויצאתי מהמקום נסערת", סיפרה א' בעדותה. לבריה, לאחר האירוע הקשה היא חשפה בפני כמה מקורבים אליה את מה שאירע. על פי הדיווח, אחד מהם הגיע גם הוא אתמול למח"ש ואישר את הגרסה שהעניקה לחוקרים. א' צפויה להיבדק שבוע הבא בפוליגרף כדי לאמת את גרסתה.

בר לב: "אין שום פגם בהתנהגותי"

אמש נחשף כי בתום ישיבה מיוחדת בה נכחו היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה, מנהל המחלקה לחקירות שוטרים וגורמים נוספים הוחלט לפתוח בחקירת פרשה בה היה מעורב, לכאורה, ניצב אורי בר-לב, בחשד כי ביצע לפני כשנתיים עבירת מין.

נוכח חקירה זו הנחה היועץ המשפטי לממשלה את השר לביטחון פנים לעכב לעת הזו את הליך מינוי המפכ"ל הבא, שכן ניצב בר-לב נמנה עם המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא. "נוכח רגישות הדברים וההשלכות על הליך המינוי, כלל הגורמים העוסקים בנושא, ייעשה מאמץ למצות את חקירת הענין בהקדם האפשרי", נמסר בתגובה מלשכת משרד המשפטים.

"אני משוכנע שחקירה עניינית לא תמצא שום פגם בהתנהגותי", אמר ניצב בר לב בתגובה ראשונה לחשיפת הפרשה, אמש. מקורביו אמרו כי "חבל שיש מי שמנסה להוריד בהתמודדות על המפכ"לות לרמה נמוכה".

בשבוע שעבר פרסמנו לראשונה בחדשות 2 כי אותה א', האישה שהתלוננה נגד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, חגי פלג, סיפרה כי הותקפה מינית על ידי קצין בכיר במשטרה - בדרגת ניצב. הערב, עם הודעת היעוץ המשפטי, מתברר כי אותו ניצב הוא לא אחר מאורי בר לב. ההחלטה לפתוח בחקירה התקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה וראש המחלקה לחקירות שוטרים - וזאת מבלי ש-א' הגישה תלונה רשמית נגד בר לב.

בשיחת טלפון עם המתלוננת, א', היא סירבה להגיב לבקשת חדשות 2 באינטרנט. "אני לא מתראיינת", אמרה. משיחה עם גורמים בכירים במשטרה עולה כי ייתכן ששמו של קצין בכיר נוסף במשטרה מעורב באותה החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק