סערת בר-לב, ההטרדה המינית והמתלוננת: הניצב שבמרכז הסערה, אורי בר-לב, שוהה בוושינגטון אולם הוא אמור לחזור לישראל בשבוע הקרוב. ייתכן בהחלט שהוא יזומן לחקירה במחלקה לחקירות שוטרים, והוא כבר נערך לכך. "יש לו הרבה מה לומר", אומרים מקורביו של בר-לב.

אלא שניצב בר-לב לא לבד. כמה קצינים בכירים יזומנו להעיד, בהם ככל הנראה המפכ"ל רב-ניצב דודי כהן, וכן סגנו ניצב אילן פרנקו, ששמו שורבב לפרשה. שני קצינים בכירים אומרים הערב לחדשות 2: "א' אמרה שהיא לא תתלונן נגד בר-לב אך תגרום לכך שהוא לא יתמנה למפכ"ל".

ייתכן שגם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', יוזמן להעיד במסגרת הפרשה המסעירה את המשטרה. "אם תימשך מלחמת הניצבים, אקדים את ההודעה על בחירת המפכ"ל הבא ואסיים בכך את הסערה", אמר אהרונוביץ' למקורביו.

החקירה במח"ש החלה רק לפני כמה ימים. בכיר בעיריית אילת, ששמע מהמתלוננת יום לאחר האירוע לפני כשנתיים תיאור של מה שקרה, נחקר כבר במח"ש. העדות שלו סייעה ליועץ המשפטי לממשלה לקבל את ההחלטה על פתיחת החקירה נגד בר-לב.

א' סיפרה את תיאור האירוע שהתרחש עם בר-לב לכמה אנשים, כולל לחגי פלג, המנכ"ל המתפטר של המשרד לביטחון הפנים, אולם היא היא לא רוצה להתלונן משום שהיא לא רוצה לשלם את המחיר הכרוך בתלונה רשמית ובמה שיבוא אחריה. חברתה של א', אילנה שושן, אמרה אתמול כי "א' לא התלוננה כי היא ידעה איזה מחיר היא הולכת לשלם".

בין אם אכן יוכח שניצב בר-לב ביצע הטרדה מינית, ובין אם יתברר שאין די ראיות נגדו – הרי שאת המשטרה של ניצב דודי כהן יזכרו בעתיד כנראה בעיקר בהקשר של הפרשה העגומה הזו.

"היא לא התלוננה בגלל המחיר שהיא משלמת"

בשבועות האחרונות נקשר שמה של א', יועצת בכירה במשרד לביטחון פנים, בשתי פרשיות של הטרדות מיניות שעברה, לכאורה. הראשונה שבהן היא של חגי פלג, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים שהתפטר מתפקידו, והשנייה היא של ניצב אורי בר-לב, אחד המועמדים לרשת את רנ"צ דודי כהן כמפכ"ל המשטרה הבא.

א', ששומרת בימים אלה על שתיקה, נתמכת בעיקר על ידי חברתה הטובה, מלכת היופי לשעבר אילנה שושן. שושן עלתה על טיסה מלוס אנג'לס ארצה ברגע שפוצצה הפרשה כדי לתמוך בה, ולספק את גרסתה לאירועים האחרונים. "היא עובדת עם כל הבכירים במערכת זו, ויש מעט נשים שם שיכולות להיות עדות למעשים כאלה, היא לבד", טוענת שושן.

בהמשך דבריה תוקפת שושן את התנהלותו של חגי פלג, וטוענת כי הוא מנע ממנה להתלונן עליו אצל השר אהרונוביץ'. "היא לא הגישה שום תלונה על אורי בר-לב", מספרת מלכת היופי לשעבר, "חגי הוציא את זה החוצה כדי להעביר את הפוקוס ממנו לבר-לב, לייצר לה תדמית של מתלוננת סדרתית ובכך לפגוע בלגיטימיות שלה".

עכשיו לאחר פיצוץ הפרשה, כולנו יכולים, לטענתה של שושן, להבין מדוע א' לא התלוננה בתחילה על ניצב בר-לב. "כבר לפני שנתיים הוא הטריד אותה בכנס באילת, היא לא התלוננה בגלל המחיר שהיא משלמת והכתבות שעושים על הקצין המהולל שהרג מחבלים - אם הוא קיבל צל"ש זה נותן לו לגיטימציה להתנהג ככה?", סיכמה.

עורך דינו של חגי פלג, נבות תל צור, מסר בתגובה: "מי שמשתמש בשמו של פלג בשמו ללא הצדקה מסתכן בתביעת לשון הרע ובשיבוש הליכי משפט".

סערה במשטרה - סיקור מיוחד:

אילנה שושן: א' משלמת מחיר כבד על תלונותיה

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"

ניצב בר-לב חשוד, מינוי המפכ"ל מוקפא

רוצים לקבל עדכונים נוספים על פרשת בר-לב? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק