עורכת דינו של ניצב אורי בר-לב, אירית באומהורן, הגיבה הערב לפרשה בראיון מיוחד ל"אולפן שישי". "אני חושבת שזה נפל עליו כרעם ביום בהיר", אמרה. "אירוע מלפני חמש שנים, חד פעמי, של קיום יחסי מין, זו בהחלט פצצה. בחקירה הוא עשה מה שתכנן לעשות וסיפר הכול".

לגבי הטענות לפיהן המנכ"ל הנוכחי דודי כהן עומד מאחורי החקירה נגד בר-לב אמרה: "יש היסטוריה בין בר-לב לבין דודי כהן. כל מה שאני יודעת, זה שיש שאלות קשות מאוד לגבי תזמון התלונות".

"הפרסומים על הפוליגרף (על כך שנכשל בר-לב בחלק מהשאלות) לא נכונים", טענה עורכת הדין. "אף אחד לא יודע, לא לגבי בר-לב ולא לגבי ד"ר אינס, מה התוצאות. המשטרה ומח"ש לא פרסמו את התוצאות ואני מאמינה שמח"ש לא מדליפים".

היא המשיכה, "יש כאן שתי מתלוננות. אחת מדברת על אונס, כאשר במקרה הזה יש עדה נוספת שמאשרת שזה היה בהסכמה ולא היה אונס. להערכתי אין תשתית להרשעה. לגבי המקרה השני, הוא אישר את כל מה שאינס סיפרה".

"לא מתפקידי לדבר עם אשתו"

"למשל", הסבירה עו"ד באומהורן, "הוא לא זכר את נושא המשיכה, אבל בעימות הוא פתאום נזכר. במקרה הזה, הוא היה על הדשא, ביקש ממנה עזרה לקום - ומשך אותה לדשא. היא נפלה לידו ולא עליו, אפילו היא אומרת כך".

נושא נוסף שעלה בחקירה הוא שיחות הטלפון המרובות שעשה בר-לב, אז מפקד מחוז הדרום של המשטרה, לחדר המלון של ד"ר אינס. "רוב שיחות הטלפון לא קיבלו מענה. הוא ניסה להשיג אותה ללא הצלחה כי היא הייתה במקלחת. קורה שכשאדם לא משיג מישהו בטלפון, הוא מנסה שוב ושוב".

ומה באשר לחיי המשפחה של בר-לב עצמו, עם חשיפת הפרשה? "לא דיברתי עם אשתו, זה לא מתפקידי", אמרה עורכת הדין לחדשות 2. "ראיתי את הנאום של ד"ר אינס", המשיכה. "אני תומכת בדברים שהיא אמרה, רק שהאדם שכלפיו מפנים את האצבע הוא האדם הלא נכון. אני תומכת כל השנים בקורבנות עבירה, אני חושבת שצריך לחזק אותן. אם הנאום שלה גרם למישהי שהתלבטה אם לצאת לתקשורת לעשות אז כן, אני מחזקת אותה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

אהרונוביץ' מקדים את בחירת המפכ"ל

פרשת בר-לב: מאל"ף ועד ת"ו

הערכה: ניצב בר-לב יוצא לחופשה כפויה או יושעה

נאום החשיפה של אורלי אינס

תשתית לכתב אישום נגד בר-לב

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"