בעוד כולם עדיין מנסים לעכל את מותו של מלך הרייטינג, בשירות בתי הסוהר עסוקים בחקירת המחדל שהוביל להתאבדותו של טופז הבוקר. הערב מתברר כי לאור מצבו הנפשי המעורער וניסיון התאבדות כושל מוקדם יותר, נכבל טופז מחשש שינסה לשים קץ לחייו. אבל דווקא לאחרונה הוא שוחרר מהכבלים בעקבות חוות דעת פסיכיאטרית.

בשירות בתי הסוהר מאשרים כי טופז נקשר מספר פעמים בתקופת מעצרו, בידיו וברגליו. "הערכות פסיכיאטריות חיצוניות קבעו כי ישנה מסוכנות של טופז לעצמו", נמסר לחדשות 2 באינטרנט. "כל אותה התקופה אשר הייתה סכנה מוחשית לחייו של טופז ננקטו הצעדים הללו".

כדי למנוע את התאבדותו התקינו מצלמות אבטחה בתאו וגם הכניסו עצירים נוספים שישהו איתו. בנוסף, הונחו הסוהרים בכלא ניצן לבדוק את תאו של טופז כל חצי שעה.

אם כן, מדוע דווקא לאחרונה שוחרר טופז מהכבלים? בני משפחתו של טופז לא מבינים מדוע הוחלט להשאיר אותו בתא בו שהה ולא שלחו אותו לאשפוז פסיכיאטרי, במיוחד אחרי שחזר טופז על רצונו לשים קץ לחייו. היום הם מודיעים כי לא יוותרו וידרשו את התשובות לשאלות מיד לאחר השבעה.

"אי אפשר לעצור את מי שנחוש להתאבד"

בשב"ס הגרסה קצת שונה. "אתמול נפגשו עם טופז מפקד בית המעצר ועובדת סוציאלית שלא מצאו כל סימני אזהרה בדבר פגיעה של טופז בעצמו או באחרים", טוענים שם ומדגישים כי הוא עבר בדיקה פסיכיאטרית חיצונית בתחילת החודש אשר איששה את הקביעה שטופז אינו מגלה סימני אזהרה כלשהם.

עמדת השב"ס בינתיים, טרם פרסום מסקנות חקירת המקרה, ספק קצת מתחמקת מאחריותה וגורמים שם מרחיקים וטוענים כי "כשאדם כל כך נחוש להתאבד אי אפשר לעצור אותו".

בהכנת הידיעה השתתפה דנה סומברג

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

דודו טופז התאבד - סיקור מיוחד:

רשת וקשת: "סיום טראגי לפרשת טופז"

אחיו של טופז מציע: כנסו לאתר לזכר דודו

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

הראיון האחרון של הראשון בבידור

ההסתבכות של טופז: כך הכך התחיל