קשה להניח בדיוק את האצבע על המקום שבו החלה פרשת בר-לב. הנה אפשרות אחת: בית ספר תיכון, בצפון, לפני למעלה מעשרים שנה. שתי תלמידות הפכו שם לחברות טובות.

לימים נכיר אותן רק בראשי התיבות של שמן: ש' ו-מ'. לאחר שהשתיים סיימו את לימודי התיכון הן פגשו באורלי אינס, שנולדה וגדלה בחיפה. השלוש הופכות לחברות טובות.

מאי 2007. באילת נפתח כנס "עיר ללא אלימות", פרויקט הדגל של המשרד לביטחון הפנים. הרוח החיה מאחורי הפרויקט ומאחורי הכנס כולו היא א', ד"ר אורלי אינס. אז בת 43, בעלת דוקטורט בנושא "אלימות נגד נשים". כל צמרת המשטרה מצטופפת על בימת הכבוד.

כשפלג פגש את ד"ר אינס

באחד מימי האירוע, ב-23:30 בלילה, נפגשת ד"ר אינס עם אחד מאורחי הכנס - ניצב אורי בר-לב, אז, מפקד המחוז הדרומי של המשטרה. שלוש שעות הם מבלים יחד, כשבסופן לטענתה בר-לב תוקף אותה מינית.

שנתיים חולפות. לתפקיד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים מתמנה חגי פלג, מושבניק מדבורה, לוחם סיירת מטכ"ל לשעבר, שקיבל את צל"ש הרמטכ"ל על תפקידו בפעולת חיסול אבו ג'יהאד.

מתוקף תפקידו, פלג עוסק לא מעט בפרויקט "עיר ללא אלימות" ופוגש בד"ר אינס.
לפני כחמישה חודשים פונה אינס אל פלג ומספרת לו שהבינה שניצב בר-לב מועמד לתפקיד המפכ"ל הבא. "בעיני אורי לא ראוי לתפקיד הזה", היא אומרת לפלג ומספרת לו על שאירע בשולי הכנס של "עיר ללא אלימות".

פונה אל השר אהרונוביץ'

פלג מעדכן בעניין את המחלקה לחקירות שוטרים. מח"ש פונה לאינס אבל היא מסרבת להתלונן נגד בר-לב. בהעדר תלונה, במח"ש מחליטים שלא להמשיך ולחטט בפרשה.

הקשר בין אינס לבין חגי פלג הולך ומתערער. היא חשה שהוא מנסה להצר את צעדיה בפרויקט "עיר ללא אלימות", ובעיקר, לטענתה, היא מתקשה להתמודד עם הטרדותיו המיניות.

אינס פונה אל השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', ומספרת לו על המנכ"ל. אהרונוביץ' מפציר בה להתלונן, אבל היא מסרבת. השר מבהיר לה שהוא מחויב לדווח על האירועים לנציב שירות המדינה. אינס מזומנת לנציבות ומוסרת עדות מלאה. שם היא גם מזכירה את האירוע באילת עם ניצב בר-לב. עכשיו, גם במח"ש נכנסים לתמונה ומבקשים מאינס לבוא להעיד. אינס מסכימה.

חגי פלג מתפטר

דרמת המשטרה מעלה בשלב הזה הילוך: חגי פלג מתפטר מתפקידו. במח"ש פונים אל ראש עיריית אילת, ושואלים האם הד"ר אינס עדכנה אותו אודות האירועים במלון הרודס. ראש העיר מאשר.

היועץ המשפטי לממשלה מחליט בשלב הזה, בשל חומרת החשדות, להורות לשר לביטחון הפנים להקפיא את כל המהלכים לבחירת המפכ"ל הבא של המשטרה.

ביום ראשון השבוע, תחת מעטה כבד של סודיות, נוחת ניצב אורי בר-לב, שמשרת היום כנספח המשטרה בוושינגטון, בנתב"ג. כבר למחרת הוא מזומן למח"ש. רבות עוד ידובר על הרוגע שהיה נסוך על פניו של בר-לב עם כניסתו לחקירה, לעומת הדאגה שניבטה מהם ביציאתו. החוקרים, כך מתברר, בישרו בחדר החקירות לבר-לב שלבד מ-א', אורלי אינס, יש נגדו מתלוננת נוספת - מ'.

ש': מ' לא נאנסה

החוקרים הטיחו בבר-לב: "מ' טוענת שחברתה ש' הייתה בקשר אינטימי איתך. היא מספרת שש' סיממה אותה, הביאה אותה למיטתך בבית מלון בהרצליה, ושם אנסת אותה". בר-לב מכחיש.

מי שכן מבקשת להוסיף היא ש', שמבהירה לחוקרים: מ' לא נאנסה. היא קיימה יחסי מין עם בר-לב מרצונה החופשי. לתוך משולש האהבים הזה נכנסת עכשיו גם מכונת האמת. אינס, על פי הדיווחים, נמצאה דוברת אמת, בעוד בר-לב על-פי מה שידוע, כשל במקצת השאלות, ולא נמצא דובר אמת.

זמן קצר לאחר שהתבררה עובדה זו, בכנס נגד אלימות בתל-אביב, הסירה אורלי אינס את המסכה ואת הטשטוש מעל פניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

הערכה: ניצב בר-לב יוצא לחופשה כפויה או יושעה

נאום החשיפה של אורלי אינס

תשתית לכתב אישום נגד בר-לב

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"