"הייתי מטושטשת, לא הסכמתי בשום שלב ליחסי מין" - כך מדגישה בתוקף מ', המתלוננת שטוענת כי ניצב אורי בר-לב אנס אותה. במהלך העימות ביניהם לפני יומיים ציינה מ' כי למרות מצבה היא הביעה התנגדות למעשיו של המועמד למפכ"לות. "אני זוכרת שאמרתי בקול חלש: 'די, די", אמרה.

מנגד, ממשיכים מקורביה של ש', חברתה של המתלוננת, כמו גם חבריו של בר-לב, לנסות ולהחליש את גרסתה. "כולם שתו שם קצת, אף אחד לא היה עירני", השיבו לטענותיה. עוד סיפרו מקורביה של ש' כי אין לה שום ספק שיחסי המין היו בהסכמה וכי לא מדובר באונס. "זו חזית משותפת ומרושעת של א' ומ' שנועדה רק להעצים את הפגיעה בו", טענו. 

א': הייתי צריכה להתלונן כבר מזמן

גם לא', עובדת במשרד לביטחון הפנים שטוענת כי הניצב תקף אותה מינית לפני כשנתיים וחצי באילת, יש הרהורים לגבי הפרשה. "טעיתי. הייתי צריכה להתלונן נגדו כבר למחרת בבוקר" - כך אומרת למקורביה א', ומסבירה: "את כל הזוהמה והרפש שאני סופגת היום, הייתי סופגת כבר אז אך בהבדל אחד: 'לא היו מייחסים לי את כל הקונספירציות והמניפולציות שמדביקים לי עכשיו".

א' סיפרה לחבריה כי היא מרגישה כלפי בר-לב בעיקר רחמים וצר לה על כך שהוא אינו מודע לחומרת מעשיו. "הטרגדיה האמיתית היא שהוא לא מבין שמה שהוא עשה זה לא בסדר", ציינה.

המתלוננת התייחסה גם לתלונתה נגד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים חגי פלג ולטראומה שחוותה. "הפגיעה הייתה קשה, כואבת וחמורה לאין ערוך מזו שפגע בי בר-לב", הדגישה א' והוסיפה: "הסיפור של חגי פלג הוא סיפור של אלימות מתמשכת שההטרדה המינית היא רק חלק שולי בו".

למרות הרגישות, אומרת א' כי בכוונתה להיחשף עם סיום החקירה.  "אני מתכוונת בבוא היום, להוריד את הטשטוש, להסיר את המסכה, להתייצב בגלוי בפני הציבור ולספר הכול", הבטיחה.

אונס או משולש רומנטי?

אתמול התברר שש', חברתה של מ' שהאשימה את ניצב בר-לב באונס, וטוענת כי זו קיימה עם הניצב יחסי מין בהסכמה, ניהלה גם היא מערכת יחסים רומנטית עם המועמד למפכ"לות.

על פי החשד, ש' ניהלה במשך תקופה קשר רומנטי עם ניצב בר-לב והיא זאת שערכה היכרות בינו לבין מ'. אך מתברר כי היחסים בין מ' לש', שהיו בעבר חברות טובות, הפכו עכורים על רקע מערכות היחסים ששתיהן קיימו עם המועמד למפכ"לות.

חשד נוסף: ש' סיממה את מ' והובילה לאונס

במחלקה לחקירות שוטרים בודקים כעת מי מהשתיים משקרת, לאחר ששתיהן כבר נחקרו. בנוסף נבדק חשד כי ש' סייעה לניצב בר-לב לתקוף מינית את מ', זאת לאחר עדותה במשטרה.

מ' טענה בחקירה שחברתה הטובה ש' סיממה אותה והובילה אותה לבית מלון, ושם ניצב אורי בר-לב אנס אותה. בחדר החקירות היא עומתה עם מ' ואמרה לה: "את משקרת, ידעת שיש לי רומן עם בר-לב, קינאת בי, עכשיו שאת מתביישת שבגדת בבעלך את ממציאה סיפור כאילו בר-לב אנס אותך".

ש' שעוכבה שלשום לחקירה בנוגע למעורבות בפרשה שוחררה בערבות.

בר-לב מתעקש: "לא ביצעתי שום עבירה"

בעימות בין בר-לב לא', היא סיפרה לפרטים מה קרה שם באותו לילה באילת לפני שנתיים וחצי, כיצד אורי בר-לב ניסה להגיע איתה למגע אינטימי, וכיצד לדבריה הפיל אותה אל הקרקע. בר-לב טען בתגובה: "אני לא זוכר שהיה דבר כזה".

"הלכתי לבית המלון, אתה הלכת אחריי והתנצלת כמה פעמים", הטיחה א' בבר-לב. "אני לא זוכר את זה. היית עם נעליים על עקבים?", שאל בר-לב והוסיף: "אז אולי נפלת או מעדת?". בתגובה אמרה א': אתה הפלת אותי. הכאבת לי. ואיך זה שאתה זוכר את הפרט הזה של העקבים ולא זוכר את מה שהיה על הדשא?".

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

אני מקווה שהפרשה תסתיים במהרה כדי שהליך בחירת המפכ"ל יימשך", אמר השר לביטחון פנים אתמול בבוקר בתגובה ראשונה לפרשה שמסעירה את המשטרה. "פרשת בר-לב מביכה את המשטרה, אך חייבים להביא לסיומה המהיר", הוסיף אהרונוביץ' בדברים שנשא בכנס אילת לעיתונות.

קודם לכן דיבר השר על תפקודה של המשטרה ואמר: "המשטרה היא מטעם הציבור ולמענו ופועלת לשמירה על הסדר הציבורי". עוד אמר: "אמשיך להילחם על משאבי המשטרה כדי שלא תהפוך לשק חבטות".

המפכ"ל: עושים לבר לב רצח אופי

אתמול פתח את מושבי הבוקר של כנס העיתונות השנתי מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. עוד לפני כניסתו לאולם הכנס התייחס לפרשת ניצב בר-לב ואמר: "אין טלטלה במשטרה".

בנאומו, אותו העברנו בשידור חי באתר, אמר המפכ"ל כהן כי: "90% מהפרסומים בימים האחרונים אינם נכונים. מה שחשוב זה מבחן התוצאה. אמון עליי שאתם מסכימים איתי שמבחן הראיות הוא המבחן הסופי. חובתכם להמתין בסבלנות לעבודת מח"ש, ותראו שהם עושים את זה בפרק זמן קצר. מדובר באנשים. בכבוד של כולם. יש לנהוג על פי הערך שלפיו אדם חף מאשמה כל עוד לא הוכחה אשמתו".

"חלק מאנשי התקשורת עושים עוול למעורבים בפרשה, כולל למשטרת ישראל", המשיך המפכ"ל. "חובתנו למנוע מצב בו נשים תחשושנה להגיש תלונה בשל רצח אופי בתקשורת. כל אחד מבין על מה אני מדבר ואין צורך לפרט. אסור לעסוק בספקולציות אלא אך ורק בעובדות". הוא הוסיף, "שאלת זהותו של המפכ"ל הבא לא תלויות באירועים האחרונים".

"המשטרה הפכה מהפכה כחולה. ההישגים של השוטרים מראים זאת מדי יום ומדי שעה", אמר המפכ"ל והתייחס לבעיית הסמים. "הטיפול בתופעת הסמים עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות. יש מעצרים בתחום בהיקפים שלא נראו כמותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"