לקראת כתב אישום? לאחר תוצאות בדיקת הפוליגרף שעבר ניצב אורי בר-לב, מסרו הערב גורמים מהמחלקה לחקירות שוטרים כי הם מגבשים תשתית ראייתית על מנת להגיש כתב אישום נגד ניצב בר-לב בנוגע לשתי עבירות איתן ביצע לכאורה בד"ר אורלי אינס-קניג. הראיות שעלו נגד ניצב בר-לב קושרות אותו לכאורה לעבירות מעשה מגונה והטרדה מינית של ד"ר אינס במהלך כנס באילת. 

לגבי התלונה השנייה של המתלוננת מ', עדיין לא ברור אם יוגש כתב אישום, מכיוון שתוצאות הפוליגרף של בר-לב אינן חד משמעיות בנושא הזה. "התוצאות הללו מחייבות המשך חקירה", הוסיפו גורמים המקורבים לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מקורביו של בר-לב: תמהים על מניעיה של א'

עוד קודם לחשיפתה של ד"ר אינס הערב במהלך עצרת למען נפגעות תקיפה מינית במוזיאון ת"א, אמרו בתגובה מקורביו של אורי בר-לב כי "א' בחרה לחשוף את פניה אך לצערינו לא את פרצופה האמיתי. יש להביע תמיהה על מניעיה האמיתיים להתלונן כנגד ניצב בר-לב, לאחר שנים צמועד התקרית ודווקא במועד הזה".

מקורביו הוסיפו כי היה ראוי שא', המתיימרת לעסוק בחינוך תשכיל להתנהל בחייה האישיים והמקצועיים באופן המכבד את עיסוקה. "תמוה בעינינו כיצד א' המציגה עצמה כקורבן, בוחרת לנהל קמפיין אגרסיבי כנגד בר-לב ומשפחתו ולא בוחלת לשם כך בשום אמצעי", סיכמו.

"בחרה לצעוק את צעקתן של הנשים"

"היא בחרה לצעוק את צעקתן של כל הנשים, לשבור את קשר השתיקה על אלימות מינית וזה המקום לעשות זאת", אמרה הערב מיכל רוזין, מנכ"לית ארגון הסיוע לנפגעות תקיפה מינית. "היא פתחה בפנינו את מה שעובר עלינו, את הלבטים הקשים והקושי הרב של החשיפה התקשורתית".

א' סיפרה למקורביה כי היא מתכוונת לצאת למאבק ציבורי בעקבות הפרשה. "אני לא מוכנה שהילדים שלי יישבו בבית ויראו מה כותבים עליי. אני מרגישה שדמי הותר, התקשורת שופטת אותי ויוצרת לי דימוי שלילי", טוענת א' ומוסיפה: "אני מתכוונת לפעול לשיפור היכולת של המערכת להגן על קורבנות עבירה".

"קיימתי יחסי מין בהסכמה"

ניצב אורי בר-לב, החשוד באונס ובתקיפה מינית נחקר אתמול במשך שבע שעות. במהלך החקירה הקצין קשר עצמו לאירועים, אך אמר שלא ביצע שום עבירה.

במהלך החקירה במשרדים בנתניה נערכה לקצין המועמד לתפקיד המפכ"ל בדיקת פוליגרף, והוא מסר את גרסתו בתגובה להאשמות של המתלוננות נגדו, א' ומ'. תוצאות הפוליגרף לא היו חד משמעיות, והראו כי בר-לב אמת אמת רק לחלק מהשאלות שנשאל על ידי החוקרים.

מ': "אמרתי לו לא, לא"

בתחילת השבוע פורסמו פרטים חדשים מעדותה של מ', מי שטוענת כי נאנסה על ידי הקצין הבכיר. "הייתי מטושטשת, לא הסכמתי בשום שלב ליחסי מין", הדגישה בתוקף המתלוננת. במהלך העימות ביניהם לפני יומיים ציינה מ' כי למרות מצבה, היא הביעה התנגדות למעשיו של המועמד למפכ"לות. "אני זוכרת שאמרתי בקול חלש: 'די, די", אמרה.

מנגד, ממשיכים מקורביה של ש', חברתה של המתלוננת, כמו גם חבריו של בר-לב, לנסות ולהחליש את גרסתה. "כולם שתו שם קצת, אף אחד לא היה עירני", השיבו לטענותיה. עוד סיפרו מקורביה של ש' כי אין לה שום ספק שיחסי המין היו בהסכמה וכי לא מדובר באונס. "זו חזית משותפת ומרושעת של א' ומ' שנועדה רק להעצים את הפגיעה בו", טענו. 

א': הייתי צריכה להתלונן כבר מזמן

גם לא', עובדת במשרד לביטחון הפנים שטוענת כי הניצב תקף אותה מינית לפני כשנתיים וחצי באילת, יש הרהורים לגבי הפרשה. "טעיתי. הייתי צריכה להתלונן נגדו כבר למחרת בבוקר" - כך אומרת למקורביה א', ומסבירה: "את כל הזוהמה והרפש שאני סופגת היום, הייתי סופגת כבר אז אך בהבדל אחד: 'לא היו מייחסים לי את כל הקונספירציות והמניפולציות שמדביקים לי עכשיו".

א' סיפרה לחבריה כי היא מרגישה כלפי בר-לב בעיקר רחמים וצר לה על כך שהוא אינו מודע לחומרת מעשיו. "הטרגדיה האמיתית היא שהוא לא מבין שמה שהוא עשה זה לא בסדר", ציינה.

המתלוננת התייחסה גם לתלונתה נגד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים חגי פלג ולטראומה שחוותה. "הפגיעה הייתה קשה, כואבת וחמורה לאין ערוך מזו שפגע בי בר-לב", הדגישה א' והוסיפה: "הסיפור של חגי פלג הוא סיפור של אלימות מתמשכת שההטרדה המינית היא רק חלק שולי בו".

אונס או משולש רומנטי?

שלשום התברר שש', חברתה של מ' שהאשימה את ניצב בר-לב באונס, וטוענת כי זו קיימה עם הניצב יחסי מין בהסכמה, ניהלה גם היא מערכת יחסים רומנטית עם המועמד למפכ"לות.

על פי החשד, ש' ניהלה במשך תקופה קשר רומנטי עם ניצב בר-לב והיא זאת שערכה היכרות בינו לבין מ'. אך מתברר כי היחסים בין מ' לש', שהיו בעבר חברות טובות, הפכו עכורים על רקע מערכות היחסים ששתיהן קיימו עם המועמד למפכ"לות.

סערה במשטרה - סיקור מלא:

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"