שבוע דמים: בני ברכה, תושב עכו בן 49 שנרצח לפנות בוקר בעירו, מצטרף לסטטיסטיקה עגומה ביותר - שמונה מקרי רצח בפחות משבוע אחד.

מחקירה ראשונית של המשטרה, עולה כי ברכה נורה בידי אלמונים שהתקרבו לרכב בו ישב, ופתחו לעברו באש. בתחילה הוא פונה במצב אנוש לבית החולים בנהריה, שם נלחמו הרופאים על חייו אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. הרקע למעשה הוא ככל הנראה סכסוך שפרץ בין עבריינים.

אמש נמצאו תושבת אשקלון ובנה התינוק ללא רוח חיים בדירת מגורים בעיר. לפי החשד, רצח אותן אבי המשפחה, נתין אריתראי, שככל הנראה ביצע את המעשה ואז שם קץ לחייו. גופתו של האיש נמצאה מוקדם יותר, תלויה בחורשה בקרבת מקום. התינוק, בן חצי שנה, ואמו - נמצאו כשהם דקורים בכל חלקי גופם.

בליל יום שלישי האחרון נורה למוות גבר בן 43, בלב המרכז המסחרי בעיר דימונה. צוות מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו. "הוא נורה בפלג גופו העליון", מסרו במד"א לחדשות 2 באינטרנט. ההרוג הוא אדם המוכר למשטרה. האירוע החמור הועבר לטיפול המשטרה, שם מעריכים כי הרקע לירי הקטלני הוא פלילי. עדיין אין חשודים במעשה.

"חשבתי בהתחלה שזה פיגוע", סיפר לחדשות 2 ג'קי אדרי, אחד מעדי הראייה. "כנראה שירו גם בו וגם בראש שלו כדי לוודא וידוא הריג", הוסיף אדרי. חצי שעה לאחר הירי בדימונה, דווח למד"א על שני גברים שנדקרו פעמים רבות בכל גופם, בבאר שבע. השניים פונו במצב אנוש וקשה לבית החולים סורוקה בעיר.

ביום שני נרצחה בלוד חדרה אבו-גריבה, בעלה נפצע קשה וילדיה קל. במשטרה ממשיכים לחקור את הרצח ועדיין לא תפסו את הרוצח. רק בזכות בלש המשטרה שהגיע למקום נמנע ככל הנראה אירוע חמור בהרבה - טבח של ממש.

רעול פנים החל לירות ללא אבחנה לעבר בני המשפחה שישבו בחצר. המטרה שלו הייתה ברורה: לחסל כמה שיותר מהם. כשהבלש דלק אחרי המכונית, היא נמלטה מהמקום והשאירה מאחוריה את היורה. אז החל קרב יריות של ממש בין השניים, כשהבלש הצליח לפגוע ברעול הפנים - שנמלט מהזירה למרות שנפגע.

גם ביום ראשון אירע מקרה רצח, בגבעת שמואל. משה אלבז, צעיר בן 28, נורה למוות. אלבז השתחרר מהכלא לאחר שנכלא בגין הריגה. על פי החשד, הרצח בוצע כנקמה על ההריגה.

ביום שבת החל גל הרציחות, עם מותם של שני אחים בשנות ה-30 לחייהם מג'לג'וליה. רעול פנים ירה בהם מתוך רכב חולף בתחנת הדלק במחלף חורשים. במכונית היו גם אישה ושני ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק