אישה נרצחה וגבר נפצע קשה מאש שירו לעברם אלמונים אמש ברחוב כצנלסון שבעיר העתיקה של לוד. השניים מוכרים למשטרה, ובמרחב שפלה אמרו אמש לחדשות 2 באינטרנט כי הירי בוצע מרכב חולף והרקע לו הוא ככל הנראה סכסוך בין חמולות. את האירוע כולו - מתחילתו ועד סופו - אפפה דרמה של ממש. ברגעים שלפני הירי, זיהו שוטרת ובלש שני רעולי פנים ניצבים במרחק כ-100 מטרים בלבד מתחנת המשטרה הסמוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לא חלפה דקה, עד שאת האזור החרידו קולות ירי. השוטרים וכוחות ההצלה שהוזנקו למקום מצאו אישה בת 50 כשהיא שרועה על המדרכה, וסובלת מפצעי ירי בצווארה. לצדה היה בעלה שנפצע גם הוא בחזהו. בשארית כוחותיו הוא ניסה לפסוע כדי להזעיק עזרה, אך כעבור שניות התמוטט. כל מראות הזוועה התרחשו לעיני שני ילדיהם ההמומים של בני הזוג, שנפגעו קל.

זוג ההורים פונה לבית החולים "אסף הרופא" בצריפין, שם נקבע כעבור זמן קצר מותה של האישה. כמעט במקביל, פתחו הבלש והשוטרת שהבחינו בחשודים עוד טרם הירי במרדף אחריהם. הם הבחינו באחד מרעולי הפנים וירו לעברו - אך הוא הצליח להימלט. כעבור 10 דקות של מרדף, הצליחו השוטרים לעצור חשוד במעשה סמוך לצומת גינתון שבשפלה. למרות שהוא אכן היה פצוע, ככל הנראה מהירי, טרם הוברר באופן סופי האם הוא אכן היה אחד משני רעולי הפנים.

רצח בלב אילת, ארכיון
דם בזירת הרצח, אמש | צילום: חדשות 2
אחרי שהידיעה על הרצח פשטה ברחבי לוד, עוררו קרובי משפחתה של הנרצחת מהומה והטיחו האשמות במשטרה. "איך יכול להיות שדבר כזה קרה מתחת לאף שלהם?", שאל אחד מהם בזעם.

ראש עיריית לוד, מאיר ניצן שהגיע לזירה אמר אמש: "מדובר בפשע חמור. רצח מזעזע".

חוליה נוספת בשרשרת מקרי הרצח בלוד

בתקופה האחרונה פקדה את לוד שרשרת מעשי רצח. באפריל האחרון נורתה למוות בראשה יסמין אבו-זעלוק, תושבת העיר בת 30 במותה. במשטרה אמרו כי היא "הוצאה להורג" על ידי בעלה. היא הייתה מוכרת היטב לשירותי הרווחה בלוד מתלונות על אלימות במשפחה.

באירוע אחר, כחצי שנה לפני האירוע, היא נורתה מספר יריות ונפצעה בינוני. החשוד במעשה היה בעלה, אולם התיק נסגר מחוסר ראיות. בעקבות אותו אירוע, גורמי הרווחה של עיריית לוד הציעו לה הגנה והפנייה למקלט לנשים מוכות, אולם היא סירבה והעדיפה לחזור לבעלה.

עכו: עבריין בן 49 נרצח בעת שישב ברכבו

חשד: זר רצח את אשתו ובתו והתאבד

חשד לחיסול במרכז המסחרי בדימונה

רצח בגבעת שמואל: צעיר נורה במרכז העיר

אחרי החתונה: שני אחים נרצחו בירי

חשד לרצח בבאר שבע: בן 16 נדקר אחרי מסיבה