בית משפט השלום בראשון לציון האריך בצהריים את מעצרו של נהג המשאית שדרס אתמול למוות את בני הזוג חי ושני קריאף ז"ל ב-7 ימים.

שמו של הנהג: רוני לוי, בן 31 ואב לשני ילדים מיפו. במשטרה מייחסים לו עבירות של גרימת מוות ברשלנות ואי הגשת עזרה לנפגע בתאונה, ואומרים כי יש להם לפחות 10 עדי ראייה לתאונה הקשה. בשלב זה אין חשד כי לוי נהג תחת השפעת אלכוהול או סמים.

במהלך הדיון טען פרקליטו של הנהג, עו"ד ארז אבואב ממשרדו של מנחם רובינשטיין, כי לוי נהג על פי החוק ובהתאם למהירות המותרת. "מרשי הגיע הלילה לתחנת המשטרה ביוזמתו, מבלי להתייעץ עם עורך דין", לדברי הפרקליט.

"הוא מביע חרטה ומצטער על מה שקרה"

"הוא אמר לי שהוא מסר למשטרה את הגירסה הראשונית שלו לאירוע לפיה הוא פגע בדמות אחת בלבד וברח, עצר למשך שניות ספורות ואז נתקף פחד והמשיך בנסיעתו", אמר עו"ד אבואב והוסיף כי "רוני מביע חרטה והוא מצטער מאד על מה שקרה".

המשאית הפוגעת, היום בתחנת המשטרה
המשאית הפוגעת, היום בתחנת המשטרה | צילום: דני רוט, חדשות 2

במשטרה אומרים כי לנהג הדורס, שהסגיר את עצמו הלילה, אין הרשעות תנועה קודמות וכי מדובר ב"אדם ונהג נורמטיבי". עם זאת ציין נציג המשטרה בדיון כי יש לו "רקע פלילי קודם", אולם סירב לפרט באיזה עבירה מדובר.

בחקירתו במשטרה טען לוי כי פגע בשניים ואז עצר עם משאיתו בצד הדרך. "הבחנתי בדמות אחת, אבל רק בדמות אחת, ואז פתאום פגעתי בה", אמר הנהג בחקירה ובכך למעשה הכחיש שפגע בשניים, אלא באחד מהם בלבד.

עם זאת, לטענתו, כאשר הבחין במה שאירע - נבהל ונמלט מהמקום מבלי להעניק סיוע לשניים או להזעיק את כוחות ההצלה. לדבריו, לאחר התאונה הוא המשיך בעבודתו השוטפת כמוביל ואף חזר לביתו. "אני מצטער. זה משהו שתמיד יהיה איתי", אמר הנהג בחקירה. למשטרה הגיע הלילה הנהג הפוגע כשהוא מלווה באביו ובבן דודו ונוהג במשאית מסוג "איווקו", שעמה פגע בבני הזוג קריאף ז"ל.

המשפחה: "הוא היה יכול להציל לפחות אחד מהשלושה"

בני המשפחה, שקברו אמש את יקיריהם, זועמים על הנהג הפוגע שנמלט מן המקום ולא ניסה אפילו להושיט להם עזרה. "אם הוא היה עוצר, אולי הוא היה יכול להציל אחד מהשלושה, זה שלוש נפשות", הם טוענים.

אילן, אביו של חי, סיפר בראיון לרשת ב' כי בנו התקשר אליו לאחר שגילה שיש לו תקר בגלגל ובמהלך השיחה, ככל נראה, פגעה המשאית בשניים. " חי התקשר אליי, ואמר לי שיש לו פנצ'ר, ושהוא לא מצליח לפתוח את הגלגל. לא ידעתי שהוא בכביש סואן. אחרת הייתי אומר לו שיזוז הצידה, כי אני יודע עד כמה זה מסוכן. השיחה התנתקה, וכשחזרתי אליו, לא הייתה תשובה, וידעתי אז שנגמר הסיפור. הרגשתי שמשהו לא בסדר".

"אי אפשר לדבר עליהם בכמה דקות", אמר אילן בבכי. "הם היו זוג שאהבו אחד השני, וחיכו לילד הזה. גם אני חיכיתי כבר לילד הזה שיבוא, כי כל כך אהבתי אותם. אמא שלי נקברה לפני חודש וחצי, וככה הלכו לי ארבעה אנשים, הם כבר חסרים לי, אני מתגעגע אליהם".

דודו של חי, דוד קריאף, אמר הבוקר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט כי יש לו כעס רב כלפי הנהג, שהסגיר עצמו הבוקר למשטרה: "אם הוא היה עוצר מיד אחרי התאונה, אולי הרכב מאחוריו היה עוצר, אולי היה יכול להציל אחד מהשלושה", מסביר הדוד בעצב. "זה שלוש נפשות, גם התינוק, גם הילדה הזאת וגם הילד. עוד משפחה שנכנסה למשפחת השכול מהתאונות המזוויעות האלו".

"המשפחה שלנו נהרסה"

דודו של חי סיפר על המשפחה הצעירה שחייה נקטעו ברגע אחד. "הוא היה ילד כזה טוב, ילד נשמה. וגם היא הייתה חמודה, ילדה טובה, זוג של אהבה ממבט ראשון. לא מזמן היינו בחתונה שלהם, ואחי כל כך חיכה לילד הזה שהיה נותן אור. לצערנו לקחו את כל המשפחה, המשפחה שלנו נהרסה".

חי, שני והבטן ההריונית
חי, שני והבטן ההריונית | צילום: חדשות 2

קריאף טוען עוד כי התאונה היתה יכולה להימנע אם תשתית הכביש היתה שונה. "אחד הדברים הבולטים בתאונה הזו, ובטוח שיקרו שם עוד הרבה תאונות, אם המדינה לא תרחיב את השוליים. באזורים האלה יקרו עוד הרבה תאונות, אנחנו לא נהיה אחרונים במקרה הטרגי של המשפחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק