נהג המשאית שדרס למוות את חי ושני קריאף ז"ל אתמול במחלף יבנה בכביש 4 הסגיר את עצמו הלילה למשטרת התנועה ברחובות. מדובר בגבר בן 31, תושב יפו, ואב לשני ילדים.

בחקירתו הלילה טען הנהג כי פגע בשניים ואז עצר עם משאיתו בצד הדרך. "הבחנתי בדמות אחת, אבל רק בדמות אחת, ואז פתאום פגעתי בה", אמר הנהג ובכך למעשה הכחיש שפגע בשניים, אלא באחד מהם בלבד.

עם זאת, לטענתו, כאשר הבחין במה שאירע - נבהל ונמלט מהמקום מבלי להעניק סיוע לשניים או להזעיק את כוחות ההצלה. לדבריו, לאחר התאונה הוא המשיך בעבודתו השוטפת כמוביל ואף חזר לביתו. "אני מצטער. זה משהו שתמיד יהיה איתי", אמר. למשטרה הגיע הנהג הפוגע כשהוא מלווה באביו ובבן דודו ונוהג במשאית שעמה פגע בבני הזוג קריאף ז"ל מסוג "איווקו".

חקירתו של הנהג צפויה להימשך גם היום. הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון הבוקר. במשטרה יבקשו להאריך את מעצרו בעשרה ימים.

חי ושני קריאף. התכוננו להולדת הבן הבכור
חי ושני קריאף. התכוננו להולדת הבן הבכור | צילום: חדשות 2

חי ושני ז"ל נטמנו זה לצד זו

מאות קרובי משפחה וחברים ליוו אמש את חי ושני קריאף בדרכם האחרונה. בני הזוג שנישאו לפני פחות משנה נקברו זה לצד זה, כששני בת ה-22 הייתה בחודש השביעי להריונה.

בני המשפחה לא סולחים לנהג הפוגע. כמה מהם אמרו כי לנהג מגיע עונש מוות. מוקדם יותר אמר לחדשות 2 באינטרנט חברו הטוב של חי, חן אזולאי, כי המשטרה צריכה לטפל בחומרה בנהג שפגע: ""דברים כאלה קורים בגלל אנשים שהם לא בני אדם, שפשוט באים והורסים משפחה קטנה וצעירה, ממשיכים לנסוע  הלאה ואפילו לא מביטים אחורה כדי לעזור. ככה נראית המדינה שלנו. זה גם לא ישתנה אם לא יטפלו בעבריינים האלה אחת ולתמיד".

בקול חנוק סיפר על האסון הגדול שקטע את ההתרגשות לקראת הלידה הצפויה: "איזו שמחה הייתה להם. איזה חיוכים. שני הייתה אמורה ללדת בן זכר. הם דיברו על זה כל הזמן ועל כמה שהם רוצים לקנות דירה ולהתחיל את החיים האמיתיים שלהם. עד שאיזשהו מנוול הגיע והרס את זה".  

זירת התאונה, אתמול
זירת התאונה, אתמול | צילום: hnn.co.il
שני עדכנה: נוסעים להשתזף בימית 2000

בבית משפחת רווח באשקלון, שם מתגוררים הוריה של שני, קיבלו בתהדמה את מותה של בתם ההרה - אסון שני שפוקד את המשפחה. כחצי שעה בלבד לפני התאונה, עדכנה שני בעמוד הפייסבוק שלה דרך מכשיר האייפון: "היום הולכים לימית 2000 להשתזף, מחר עופר לוי בקיסריה".

"הם נסעו לבלות ב'ימית 2000' ביום כיף מהעבודה של שני. אין מילים לתאר את התחושה", סיפר יורם רווח, דודהּ של שני וצלם מוכר באשקלון.

"אחי, הדוד של שני, נהרג לפני 20 שנה בנסיבות טרגיות מאוד - הוא נשרף למוות במפעל שהוא עבד בו", סיפר רווח. "שני הייתה אז בת שלושה חודשים. מה שקרה עכשיו מוטט את כל המשפחה. האסון הוא כפול וכזה שאי אפשר להגדיר אותו. הבית חרב לגמרי. שני ההורים הרוסים והאבא חולה לב עם תרופות, והוצמדה לו כעת רופאה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק