נהג המשאית שדרס אתמול למוות את בני הזוג חי ושני קריאף ז"ל מובא כעת לדיון בהארכת מעצרו לבית המשפט. בני המשפחה, שקברו אמש את יקיריהם, זועמים על הנהג הפוגע שנמלט מן המקום ולא ניסה אפילו להושיט להם עזרה. "אם הוא היה עוצר, אולי הוא היה יכול להציל אחד מהשלושה, זה שלוש נפשות", הם טוענים.

פרקליטו של נהג המשאית, עו"ד ארז אבואב ממשרדו של מנחם רובינשטיין, אמר טרם דיון הארכת המעצר כי "מרשי הגיע הלילה לתחנת המשטרה ביוזמתו. הוא הגיע מבלי להתייעץ עם עורך דין. שוחחתי איתו לפני שעה קלה והוא אמר לי שהוא מסר למשטרה את הגירסה הראשונית שלו לאירוע לפיה הוא פגע בדמות אחת בלבד וברח, עצר למשך שניות ספורות ואז נתקף פחד והמשיך בנסיעתו".

המשאית הפוגעת, היום בתחנת המשטרה
המשאית הדורסת, היום במשטרת רחובות | צילום: דני רוט, חדשות 2

דודו של חי, דוד קריאף, אמר הבוקר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט כי יש לו כעס רב כלפי הנהג, שהסגיר עצמו הבוקר למשטרה: "הבוקר בשעה 8:00 אשתי התקשרה והודיעה שהנהג הסגיר את עצמו, כנראה שהוא נבהל או משהו כזה".

"אם הוא היה עוצר מיד אחרי התאונה, אולי הרכב מאחוריו היה עוצר, אולי היה יכול להציל אחד מהשלושה", מסביר הדוד בעצב. "זה שלוש נפשות, גם התינוק, גם הילדה הזאת וגם הילד. עוד משפחה שנכנסה למשפחת השכול מהתאונות המזוויעות האלו".

דוד הוסיף: "אנחנו כועסים עליו כי הוא לא היה צריך לברוח. קורות תאונות, זאת לא תאונה ראשונה ולא האחרונה, אבל אם היה עוצר ונותן עזרה ראשונה, אולי היה יכול להציל מישהו - ועל זה אנחנו כועסים עליו".

"המשפחה שלנו נהרסה"

דודו של חי סיפר על המשפחה הצעירה שחייה נקטעו ברגע אחד. "הוא היה ילד כזה טוב, ילד נשמה. וגם היא הייתה חמודה, ילדה טובה, זוג של אהבה ממבט ראשון. לא מזמן היינו בחתונה שלהם, ואחי כל כך חיכה לילד הזה שהיה נותן אור. לצערנו לקחו את כל המשפחה, המשפחה שלנו נהרסה".

חי, שני והבטן ההריונית
חי, שני והבטן ההריונית | צילום: חדשות 2

קריאף טוען עוד כי התאונה היתה יכולה להימנע אם תשתית הכביש היתה שונה. "אחד הדברים הבולטים בתאונה הזו, ובטוח שיקרו שם עוד הרבה תאונות, אם המדינה לא תרחיב את השוליים. באזורים האלה יקרו עוד הרבה תאונות, אנחנו לא נהיה אחרונים במקרה הטרגי של המשפחה".

הנהג הדורס: תושב יפו, אב ל-2

נהג המשאית שדרס למוות את חי ושני קריאף ז"ל אתמול במחלף יבנה בכביש 4 הסגיר את עצמו הלילה למשטרת התנועה ברחובות. מדובר בגבר בן 31, תושב יפו, ואב לשני ילדים.

זירת התאונה, יולי 2011
זירת התאונה, אתמול | צילום: חדשות 2

בחקירתו הלילה טען הנהג כי פגע בשניים ואז עצר עם משאיתו בצד הדרך. "הבחנתי בדמות אחת, אבל רק בדמות אחת, ואז פתאום פגעתי בה", אמר הנהג בחקירה ובכך למעשה הכחיש שפגע בשניים, אלא באחד מהם בלבד.

עם זאת, לטענתו, כאשר הבחין במה שאירע - נבהל ונמלט מהמקום מבלי להעניק סיוע לשניים או להזעיק את כוחות ההצלה. לדבריו, לאחר התאונה הוא המשיך בעבודתו השוטפת כמוביל ואף חזר לביתו. "אני מצטער. זה משהו שתמיד יהיה איתי", אמר. למשטרה הגיע הנהג הפוגע כשהוא מלווה באביו ובבן דודו ונוהג במשאית מסוג "איווקו" שעמה פגע בבני הזוג קריאף ז"ל.

חקירתו של הנהג צפויה להימשך גם היום. הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון במהלך היום, ובמשטרה יבקשו להאריך את מעצרו בעשרה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק